پندار نو

سایت مستقل و غیر وابسته به احزاب و گروه های سیاسی


مطالب جديد 

مباحث
پست جديد وجود ندارد
20130318
مطالب جديد Uuouuo10

سال نو وجشن نوروز به همگان فر خنده باد

بهار با دامني پر از گلهاي مهر و عطوفت ُبا عطر جانفزاي طراوت وتازه گي وزيبايي دلا نگيزُبا ترانه هاي پر نشاط شاخساران جنگلهاي سبزو انبوه و با چهچه پرستو هاي شاد در مي کوبد.
بهار مي آيد با خاطره هاي مالامال از رنگ رويا ها ي جانپرور با فصل شگوفه ها ُبا پهناي يک آسمان صاف وآبي با فروغ عالمگير خورشيد فروزان مهر باني ها يجبند لحظه هاي سرد زمستاني رااز دلهاي افسردهء ما بر ميچيند.
بهار فصل رستاخيز ورويش وزيبايي هاي...

من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 393
پست جديد وجود ندارد
20130317
مطالب جديد Hhe7910
علي رستمي
جشنهاي باستان پيوند عميق با پيروزي انسان براي دفاع ازخود وهمنوع خويش عليه نيروهاي طبيعي وغير طبيعي دارد. مراحل ابتدايي انسانها که هنوزبه رمز واسرار طبيعت ونيروهاي مافوق خويش پي نبرده بودندوازآن هراس داشتند.آهسته آهسته درمراحل بعدي تاريخ ، اسرارانهارا درک کرده و بالاي نيروهاي قهرآميزآنها غالب ميشدند.اين موافقيت بزرگ باعث احساس شادماني شده ،آنرا جشن پيروزي ميگرفتند. به مرور زمان اين جشنها به روح ورواني آنهاتاثير گذاشته ،به سنت وعادات مردم تبديل گرديد. باپيدايش تمدنهاي محتلف در سير...

من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 608
پست جديد وجود ندارد
20130317
مطالب جديد Oouo10

هوشدار به رهبران مجاهدين و احزاب سياسي در افغانستان
نويسنده : دکتور طاوس وردک 16 مارچ 2013

هموطنان عزيز وګرامي درين روزها مسايل بسيار خطرناک فضاي کشور عزيزمان را احاطه نموده و حلقات موجود است که بازيهاي اپراتيفي را درين کشور به دستور باداران شان عملي مي سازد براي فرد فرد اين وطن لازم وضروري مي پندارم که از حوصله وشکيبايي کار بګيرند ونه ګذارند که باز مساله به اين وخامت کشانده شود که درين چند روز بعد از ګفتار ريس جمهور کرزي دستوري به وخامت کشانده شده است...

من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 523
پست جديد وجود ندارد
20130317
مطالب جديد Korya110
يک روزنامه اينترنتي وابسته به دولت کورياي شمالي به شهروندان کورياي جنوبي که در محدوده‌اي نزديک به سرحد دو کشور زندگي مي‌کنند، هشدار داده است که اين نواحي را ترک کنند. در مقاله اين روزنامه، از پنج جزيره کورياي جنوبي نام برده شده است. اين جزاير به تازگي در رسانه‌هاي کورياي شمالي به عنوان اهداف حملات (احتمالي) آن کشور توصيف شدند.
تازه‌ترين تهديد کورياي شمالي، واکنشي به تقويت سيستم دفاع موشکي آمريکا خوانده شده است. چاک هيگل، وزير دفاع آمريکا اعلام کرده است که آن کشور آخرين...

من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 338
پست جديد وجود ندارد
20130317
ميلادشريف: اينک در مقدم بهارتوجه عزيزشنوندۀ گرامي را به شنيدن پارچه شعري زيباي از شاعر فرهيخته نجيب بريد جلب ميدارم.

من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 295
پست جديد وجود ندارد
20130316
مطالب جديد Brit10
وزارت دفاع بريتانيا: هدف در افغانستان جلوگيري از ايجاد محلي امن براي تروريست‌ها است، تا برقراري يک حکومت ايده آل.

يک گزارش داخلي در بريتانيا: ناتو صرفا با عمليات نظامي در افغانستان موفق نمي‌شود.
اين گزارش داخلي وزارت دفاع بريتانيا، شباهت‌هاي زيادي را بين عمليات ناتو در افغانستان و حمله شوروي...

من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 419
پست جديد وجود ندارد
20130315
روساي هفت شرکت توليد کننده فولاد داخلي هند هفته آينده براي ترسيم کردن راههايي به منظور تمويل بودجه پروژه معدن آهن حاجيگگ ملاقات خواهند کرد که آن به ارزش 10.8 ميليارد دالر امريکايي است.
نشريه اکونوميک تايمز هند روز پنجشنبه گزارش داد که ائتلاف چندين شرکت سرمايه گزاري(کنسرسيوم) که تحت رياست اداره دولتي فولاد هند است در نظردارد طي 8 تا 10 سال براي انکشاف معدن حاجيگگ و همچنين براي تاسيس يک کارخانه توليدي سالانه6.12 ميليون تن فولاد و يک فابريکه توليدبرق 800 مگاواتي سرماي گزاري کند.
جليل احمد جمراني، رئيس عمومي انکشاف و سرمايه گزاري وزارت معادن...

من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 321
پست جديد وجود ندارد
20130313

بخشي از اظهارات پرويز بهمن نويسنده مطبوعات برونمرزي در پيرامون دروغ تازه مجددي :
حضرت صبغت الله مجددي؛ دريک گفتگوي خيلي مختصر به گزارشگر بي بي سي گفت که خانم وي هيچ علاقه ايي به ظاهرشدن جلو دوربين هاي تلويزيون ندارد؛ خانم او نه تنها که فرايض را ترک نکرده است؛ بلکه حتي نميخواهد موارد استحبابي يعني موارديکه در اسلام جنبهء الزامي ندارد آنها را ترک...

من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 562
پست جديد وجود ندارد
20130312
دولت وحکومت لقمه لقمه بين تنظيم ها تقسيم شده است. «مجاهدين» درکجاي دولت وحکومت، نيستند؟

مطالب جديد Zmas10
آيا ضيأ مسعود قبل از بيانيه با کسي مشورت مي کند؟
احمد ضياء مسعود، رييس جبهه ملي درمجلس ياد بود از مرگ مولاناي سيدخيلي از قوماندانان درجه اول جميعت اسلامي گفت که سياست هاي دولت در راستاي حذف مجاهدين از حکومت و آوردن طالبان به قدرت است.
به گفته او، کساني که به...

من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 507
پست جديد وجود ندارد
20130311
محمد الله وطندوست
خاطرات و چشم ديد ها از سوم عقرب 1344
پژوهش و تحقيق محترم نصير مهرين محقق و تاريخ نگار معاصر کشور تحت عنوان "سوم عقرب را دگر باره بنگريم،" انگيزه نوشتن اين يادداشت گرديد.
بايد متذکر شوم که يادداشت هايم در مورد حادثه سوم عقرب و ديگر حوادث مهم کشور با تسلط طالبان در شهر مزارشريف به يغما برده شد و حسرت تنظيم يادداشت ها را بر دلم گذاشت. لذا در تنظيم اين خاطره به کدام نوشته و يادداشت اتکا نشده است. اگر نام هاي فراموشم شده باشد اميدوارم بر من ببخشانيد.
در سال چهل و چهار خورشيدي من در اکادمي تربيه معلمين در صنف دهم درس...

من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 571
پست جديد وجود ندارد
20130311
مطالب جديد Paa10
هزاران تن از معترضان خشمگين در شهر لاهور پاکستان بنا بر اتهام مورد مناقشه کفرگويي، خانه ها و دارايي هاي مسيحيان را به آتش کشيدند. يک جوان مسيحي متهم بود که حرفهايي در مورد حضرت محمد پيامبر اسلام گفته است.
اعتراض کنندگان صبح روز شنبه، 19 حوت / 9 مارچ، قبل از آنکه خانه ها، اثاثيه، بايسکل ها و موترسايکل هاي متعلق به مسيحيان را به آتش بکشند، در منطقه جمع شدند.
ملتان خان، افسر پوليس به خبرگزاري فرانس پرس گفت: "مشکل هنگامي آغاز شد که ادعا مي شود روز چهارشنبه يک جوان مسيحي به نام سوان مسيح در مورد...

من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 319
پست جديد وجود ندارد
20130310
مطالب جديد K_j10
کرزي: در حالي‌که گروه طالبان مردم را به قتل مي‌رساند و آمريکا در افغانستان "مردم آزاري" مي‌کند، بزرگان هر دو طرف در کشورهاي خارجي، باهم درحال مذاکره هستند.
آقاي کرزي در مراسمي سخن مي گفت که به مناسبت هشتم مارچ برگزار شده بود.
رئيس جمهوري افغانستان گفت، شماري از مقامات خارجي و "طالبان وطندوست" به او خبر داده‌ اند که سران گروه طالبان و آمريکا، باهم در حال مذاکره هستند.
آقاي کرزي ضمن نکوهش کليک حملات روز گذشته طالبان در کابل و خوست، گفت که "اين نوع بمب‌گذاري‌ها توسط...

من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 352
پست جديد وجود ندارد
20130310
مطالب جديد Karz10
فرمانده نيروهاي تحت رهبري ناتو در افغانستان گفته است اگر انتقال مسووليت امنيتي زندان بگرام از امريکايي ها به نيروهاي افغان باعث ايجاد تهديد عليه نيروهاي بين المللي گردد، اين انتقال انجام نخواهد شد.
تحويلدهي آخرين گروه زندانيان در بگرام يکي از دلايل اصلي اختلاف بين حامد کرزي، رييس جمهور افغانستان و نيروهاي ائتلاف بوده است. در همين راستا، مراسم انتقال مسووليت زندان روز شنبه، 19 حوت / 9 مارچ لغو گرديد.
جنرال جوزف دانفورد، فرمانده امريکايي نيروهاي ناتو در افغانستان گفت:...

من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 409
پست جديد وجود ندارد
20130308
آمريکايي‌ها با همکاري برخي از گروه‌هاي شبه نظامي در ناپديد شدن کانتينر‌هاي تدارکات ناتو دست دارند و با خارج کردن آنها از مسير اصلي، اين تدارکات نظامي را که شامل تجهيزات حساس نظامي و سلاح هاي مدرن مي باشد در اختيار طالباني قرار مي دهند که در خاک پاکستان مستقر هستند
شواهد تازه حکايت از آن دارد که مخالفين مسلح دولت در حمله هاي خود از سلاح هاي پيشرفته و تکنولوژي جديد استفاده مي کنند.
تسليحات پيشرفته و مجهز طالبان از يک سو و استفاده از شيوه هاي پيچيده نظامي در عمليات ها از طرف ديگر، همه حاکي از آن است که نسل...

من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 490
پست جديد وجود ندارد
20130307
کورياي شمالي تهديد کرده عليه آمريکا به حمله اتمي دست مي زند و جنگ کوريا را از سر مي گيرد.
مطالب جديد Korya10
روز پنجشنبه،7 مارچ، وزارت خارجه کورياي شمالي با صدور بيانيه‌اي ايالات متحده را متهم کرد که در صدد حمله اتمي به اين کشور است و هشدار داد که ارتش کورياي شمالي به حمله اتمي پيشگيرانه دست خواهد زد.
اعضاي شوراي امنيت سازمان ملل در نشست امروز دور جديد تحريم هاي بين المللي را عليه کورياي شمالي تصويب کردند.
اواسط ماه گذشته...

من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 376
پست جديد وجود ندارد
20130307

شاه دوخت « هنديه» دختر غازي امان الله خان: مي‌گويد که پدرش تنها خواستار آزادي بود و کسي را به بي‌حجابي مجبور نکرد.
شاه امان‌الله در چهاردهم جنوري 1929 (25 جدي 1307) پس از ده سال حکومت سرانجام با موجي از مخالفت...

من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 826
پست جديد وجود ندارد
20130307
در حاشيه جنگ جديد "کاربرد زبانهاي بيگانه، واژه هاي نا مانوس و لهجه هاي بيگانه" لطفاً اين آهنگ را بشنويد.

من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 337
پست جديد وجود ندارد
20130306
مطالب جديد Uuouuo10
مطالب جديد Oouuou10
مطالب جديد 1110
مطالب جديد 1211
مطالب جديد 1310
مطالب جديد 1410
مطالب جديد 1510

من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 374
پست جديد وجود ندارد
20130306
دشمنان صلح و امنيت،نوکران آي.اس.آي.(برادران رئيس جمهور کرزي) اسيران جنگي را در ولايت بدخشان خلاف تمام موازين و مقررات جنگي تيرباران نمودند، اينراجنايت جنگي ميگويند امروز جنايات طالبان را ميتوان با جنايات فاشيستهاي نازي آلمان که در جنگ دوم جهاني مرتکب شده بودند مقايسه کرد.ولي نميدانيم چراجهانيان سکوت نموده اند و هنوز هم با فاشيست ها و حاميان شان صحبت از مذاکره مي نمايند.
ضمن اينکه جنايت طالبان و حاميان بين المللي شانرا تقبيح مينماييم از جامعه جهاني تقاضا داريم تا در محکمۀ مبتکرين و مرتکبين اين جنايت هولناک فعالانه اقدام نمايند.من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 563
پست جديد وجود ندارد
20130306
جواد ساعي
آيا بي بي سي مبلغ مشروعيت بخشيدن تعدد زنهاي رهبران جهادي نيست؟
در افغانستان کمتر رهبري است که از آزاديهاي زنان حرف نزد و از حقوق آنها حمايت نکند. اما همسران خود اين رهبران کجا هستند، چه مي‌کنند و آينده کشور خود را چطور مي‌بينند؟
بي بي سي به مناسبت هشتم مارچ روز بين المللي همبستگي زنان از جمله مليونها زن مصبيت زده وطن ما، با سومين همسر (37 ساله) آقاي محقق (57 ساله) يکي از رهبران "جهادي" و يکي از ملياردرهاي دوران که علاقه اش در داشتن کاديلاک هاي ضد مرمي شهره خاص و عام...

من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 409
پست جديد وجود ندارد
20130305
تيم ملي فوتبال افغانستان در دومين بازي گروهي خود از سلسله مسابقات چلنج کپ آسيا در لاووس، تيم ملي فوتبال مغلستان را با نتيجۀ يک مقابل صفر شکست داد.

مطالب جديد Uuooou11
تک گول پيروزي تيم ملي فوتبال افغانستان توسط بلال آرزو و زمينه سازي ماهرانۀ سنجر بازيکن ديگر افغان، در نيمۀ دوم ميدان وارد دروازۀ تيم مغلستان شد.
هر پيروزي در اين جام براي تيم ملي افغانستان از اهميت ويژه برخوردار است و در صورت قهرماني تيم ملي فوتبال افغانستان در چلنج کپ آسيا، راه براي رسيدن...

من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 422
پست جديد وجود ندارد
20130305
مطالب جديد Masuod13
صرف بشما
من هشتم مارچ را صرف به شما...
تبريک ميگويم اي مادران مهربان که
آغوش گرم خويش را
آسايشگاه ساختيد و
تا ما زنده بمانيم وشما
جان باختيد،
نه به آن زنهاي زن ستيز
که در کرانه هاي حيات
با يک زير نويس مختصر
شمع زندگي مادران را خاموش
ميسازند و
هزران طفل چو من را
در جهنم مي اندازند
صرف به شما ،نه به خانم تي زيي ليوني ها(1)
نه به خانم کلنتون ها وتاچرها.
من هشتم مارچ را صرف به شما
تبريک...

من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 429
پست جديد وجود ندارد
20130304
مطالب جديد Ouou_u10
تيم ملي فوتبال افغانستان در اولين ديدار از رقابت‌هاي چلنج‌کپ آسيا،با نتيجۀ يک بر صفر سريلانکا را شکست داد.
تيم ملي فوتبال افغانستان در دومين ديدار از رقابت‌هاي چلنج‌کپ آسيا،با نتيجۀ يک بر صفرمغلستان راهم شکست داد.
گول اين ديدار را بلال آرزو در دقيقه 45 به ثمر رساند. تيم ملي فوتبال کشور در اين ديدار با ترکيب منصور فقيريار، فيصل سخي زاده، جلال‌الدين شريعتيار، مقدر قاضي‌زاده، اسلام‌الدين اميري، آرش هاتفي، يوسف مشرقي سليم کوهستاني،،...

من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 306
پست جديد وجود ندارد
20130303
مطالب جديد Oouou_10

من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 316
پست جديد وجود ندارد
20130303
مطالب جديد Oouo10
چشم اندازانتخابات ریاست جمهوری افغانستان
وپیشینۀ عوامل وفکتورهای سه دهه جنگ درکشور

نویسنده: دکتور طاوس وردک لندن مارچ ۲۰۱۳
انچی درین مضمون می خوانید معلومات شخصی من بوده وهمه مستند است .

من طرف admin - تعاليق: 1 - مشاهده شده: 632
پست جديد وجود ندارد
20130302
مطالب جديد Amin10
امين الله مفکر «اميني»
سکوت نيرو هاي ديموکراتيک چپ در داخل ميهن و خارج از آن به چه مفهوم ؟

طوريکه همه مي بينيم عمدتا، از مدتي تقريبا يکسال باينطرف طور واضح، اوضاع در کشــور يعني ميهن عزيزم افغانستان در تمام عرصه هاي سياسي ، اقتصادي ، فرهنگي، مذهبي و عمدتا وضع امنيتي فوق العاده رو به خرابي ميرود . حتي رهبران دسته هاي راست گـرا کـــه خود زماني طور مستقيم دروخامت اوضاع در ميهن به تحريک و پشتيباني نيروي هاي ارتجاع در سطح ميهن، منطقه و جهان و خاصتا دستگاه سيا و پاکستان...

من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 603
پست جديد وجود ندارد
20130302
مطالب جديد Mam10
ابتدا توجه تانرا به صحبت برادر کوچک ، احمد ضيا مسعود که در مراسم هجدهمين سالروز يادبود شهادت عبدالعلي مزاري در مورد شخصيت مزاري صحبت نموده جلب مينمايم.

احمد ضيا مسعود، رييس جبهه ملي افغانستان: رهبر شهيد استاد عبدالعلي مزاري را شخصيت فرهيخته اي دانست که به خاطر آرمانها و خواست هاي مردم افغانستان مبارزه کرد و همواره خواهان يک جامعه عادلانه درکشور بود و تاکيد مي کرد که همه اتباع بايد به حقوق همديگراحترام بگذارند.

حال...

من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 731
پست جديد وجود ندارد
20130301
محمد الله وطندوست
جنبش ملي اسلامي اففانستان و وضع موجود
همه مي دانيم که جنبش ملي اسلامي افغانستان در مقطع معين تاريخ که حوادث سير شتابنده داشت و وظايف مبرم و جديدي در برابر نيروهاي سياسي و اجتماعي قرار گرفته بود پايه گذاري شد. عده يي از جوانان با تمايلات مختلف سياسي تحت رهبري الحاج سترجنرال عبدالرشيد دوستم بمنظور سهمگيري تاريخي در پروسه صلح و آشتي ملي اساس تشکلي را پي ريزي کردند که بعدا در ماه جوزا 1371 به جنبش ملي اسلامي افغانستان مسمي گرديد و با اشتراک سازمانهاي مذهبي، شخصيت هاي موثر سياسي،علما،روحانيون و...

من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 524
پست جديد وجود ندارد
20130227
پندار:در شماره تازه نشريه معتبر لوموند دپلوماتيک تحليلي در مورد اهداف نهايي زمامداران فعلي مصر وابسته به اخوان المسلمين بنشر رسيده است؛ از آنجاي که دولت هاي قبلي مصر از انور السادات تا حسني مبارک در جبهه "پشتيبانان و حاميان نيروهاي افراطي و جنگ افروز" در کشور ما قرار داشتند و بخشي از رهبران جهادي از دست پروردگان اخوان المسلمين مصر و پيرو آن هستند لذا توجه بينندگان سايت را به مطلب نشر شده جلب مينمايم.

مطالب جديد Lomond10
گزيده هائي از کتاب «مردم خواهانند»...

من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 510
پست جديد وجود ندارد
20130226
رائول کاسترو در سخنراني اش واضح ساخت که تغيير نسل، نبايد به عنوان تغيير در سيستم سياسي در کيوبا تلقي شود. او تاکيد کرد: "من انتخاب نشده ام تا سرمايه داري را در کيوبا رواج دهم، من انتخاب شده ام تا سوسياليسم را تکميل کنم، نه آنکه آن را نابود سازم."

مطالب جديد Raul10
کنگره خلق در هاوانا، رائول کاسترو را براي پنج سال ديگر به مقام اش به عنوان رهبر حکومت و رييس دولت تاييد کرد. او بعد از آن اعلام کرد که بعد از پايان دور دوم کاري اش در سال 2018، کناره گيري مي کند.

من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 418
پست جديد وجود ندارد
20130226
بيل ستوبر مشاور آمريکايي نيروهاي پليس سنگين به گزارشگر بي بي سي مي‌گويد که قدرت او محدود است: "ما به عنوان مشاور مثل سگي هستيم که زياد پارس (غوغو) مي‌کند و کمتر گاز (دندان) مي‌گيرد.
اين گزارش تحقيقي بي‎بي‎سي نشان مي‌دهد که پليس ولسوالي سنگين ولايت هلمند در قتل، آدم‌ربايي و سوء استفاده از کودکان دست دارد.

من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 398
پست جديد وجود ندارد
20130225
ايمل فيضي، سخنگوي رييس‌جمهور کرزي، ديروز گفت شوراي امنيت ملي کشور، خواستار خروج قواي خاص نيروهاي امريکايي از ولايت ميدان‌وردک شده است. آقاي فيضي گفته که والي ميدان‌وردک گزارش داده است که اين نيروها خودسرانه عمل مي‌کنند و حتا در آدم‌ربايي و ناامني دست دارند. پخش اين خبر، بدون ترديد، شگفتي بسياري ايجاد کرده است.
اين نيروها چگونه آدم‌ربايي...

من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 472
پست جديد وجود ندارد
20130225
محمد عالم افتخار
افغانستان؛ آمادهِ "تجدد و رونسانس" است نه مهياي "برگشت طالبان"
به روال تفاوت هايي که کمينه در امر ارائه مطالب خدمت عزيزان مد نظر گرفته ام؛ لطفاً به اين ويديوي کوتاه دقت فرمائيد:
بنده؛ قبل ازهمه از حضور مبارک خواننده گان محترم جداً معذرت ميخواهم؛ ولي مسئاله مبرمتر و اساسي تر از...

من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 1221
پست جديد وجود ندارد
20130225
محمدالله وطندوست
قتل عام هزاره هاي کويته و واکنش افغان ها

در مدت يکماه در دو حادثه جداگانه در حدود دو صد نفر از از باشنده گان شهر کويته که اکثريت آنان را شعيان هزاره تشکيل مي داد، جان هاي خود را از دست دادند و صد ها نفر نيز مجروح گرديدند.
گروه تروريستي جنگهوه مسول اين قتل ها شناخته شده اند. گروهي که در دشمني با شيعيان از چند سال بدينسو شهرت کسب نموده، هرگونه حادثه تروريستي ضد شيعيان به اين گروپ نسبت داده شده است.
در ارتباط حوادث کويته چند نکته قابل بحث است:
نکته اول اينکه چرا در...

من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 377
پست جديد وجود ندارد
20130225
پيام تسليت
با تأثر زياد از وفات والدۀ محترمه غتي ميهنپرست اطلاع حاصل نموديم که بدينوسيله مراتب همدردي و غمشريکي خويشرا به دوست و رفيق گرامي سيد نسيم ميهنپرست، همسر محترم شان و متباقي اعضاي فاميل محترم تقديم داشته، براي متوفي بهشت برين و براي بازماندگانش از بارگاه خداوند متعال صبر جميل آرزومنديم.
ميرعبدالواحد سادات، ياسين صادقي، محمد ولي، محمد يوسف رامين، جنرال نعمت الله حيدري، نبي آرين و قاسم آسمايي.

من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 320
پست جديد وجود ندارد
20130225
تا زمانيکه رئيس جمهورکرزي از ايران جيب خرج دريافت کند، دولت ايران به اعدام شهروندان افغان ادامه ميدهد و هيچ گونه دستور وي به وزارت خارجه و ساير مراجع دردي را دوا نميکند.

من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 312
پست جديد وجود ندارد
20130224
مطالب جديد Faqir10
پندار :مولوي فقير محمد قوماندان ارشد طالبان پاکستاني به تاريخ 18 ماه فبروري توسط نيرو هاي امنيتي افغان در شرق افغانستان دستگير شد . وزيرداخلۀ پاکستان مي گويد به پوليس بين المللي يا انترپول توسل مي جويد که از افغانستان بخواهد تا مولوي فقير محمد را به مقام هاي پاکستاني تحويل دهد.
بايد از آقاي رحمان ملک وزير داخله پاکستان پرسيد ، که چرا تا کنون دولت پاکستان به در خواست هاي مکرر مقامات افغانستان در رابطه به تحويلدهي اعضاي رهبري طالبان زنداني...

من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 901
پست جديد وجود ندارد
20130224
مطالب جديد Oouoou10
گفتگوي اختصاصي 8صبح با احمدضيا مسعود، رييس جبهه ملي

8صبح: گزارش‌هايي منتشر شده که سران جبهه ملي در اين اواخر ملاقات‌هايي با مقام‌هاي سياسي و نظامي پاکستان داشته‌اند و در حال حاضر آقاي محقق هم در اسلام آباد تشريف دارد. داستان چگونه است؟
احمدضيا مسعود: تا حال که ما کدام ديداري نداشته‌ايم. تقريبا هشت يا نه ماه پيش صدراعظم پاکستان به کابل آمد، همان زماني که سفارت پاکستان افتتاح شد، ما و ديگر نمايندگان احزاب...

من طرف admin - تعاليق: 1 - مشاهده شده: 598
پست جديد وجود ندارد
20130224
دنيز ايشچي
"يک"
راستي، آغاز تاريخ فلسفه را از کجا ميتوان تعيين کرد؟ از زماني که "هراکليوس" گفت که در يک رود خانه دوبار نمي شود شنا کرد؟ از زماني که "بودا" و يا " کنفوسيوس" آموزه هاي خود را فورمول بندي کرده و براي درک راز و رمزهاي هستي و ارائه رهنمودهاي خود جهت زندگي بهتر به مردم خود ارائه مي دادند؟ زماني که پيامبران درس هاي "الهي" خود را به قبيله و طايفه هاي خود ابلاغ مي کردند؟ زماني که آئين ميترائيزم و مهر پرستي با آداب و رسوم پيچيده آن همراه با قرباني کردن گاو و نوشيدن خون آن جاري بود، يا آئين اورفئوسي در يونان همزمان با آئين ميترائيزم...

من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 447
پست جديد وجود ندارد
20130224
دريک گزارش طلوع نيوز دربارأ چگونگي امنيت کابل از زبان رييس کميسيون همآهنگي روند انتقال آمده است که کابل با تهديد هاي جديي روبه رواست.

درچهارسوي اين شهر، ولايت هايي واقع شده اند که مقام هاي امنيتي اين ولايت ها ازحضورگروه...

من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 365
پست جديد وجود ندارد
20130223
اجساد پنج افغان که به جرم قاچاق مواد مخدر در ايران اعدام شده اند، روز شنبه، 5 حوت در منطقه کلفگان ولايت تخار در شمال افغانستان منتقل و به خاک سپرده شدند.
مطالب جديد Oooo10
مراسم خاکسپاري اعدام شدگان در ولسوالي کلفگان در ولايت تخار
شماري از اعضاي خانواده هاي اين افراد در مراسم خاکسپاري آنها به مبين غفوري گزارشگر بي‎بي‎سي گفتند که حدود 80 نفر از ساکنان اين منطقه در شش ماه گذشته در ايران اعدام شده‎اند.ساکنان...

من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 375
پست جديد وجود ندارد
20130223
مطالب جديد Masuod10
حضور
اين چه نيرنگ با من آن مـاه رخ ديرينه کرد
خون دل از من گرفت و دست هـارا خينه کرد
هر چه کـرد آن چشم شهلا را بنازم چونکه او
پـارۀ قـلب مرا با تار زلفـش پينــه کـرد
با غيابت الوداع گفت ، رخ بسوي مــا نمود
کلبۀ بي رنگ مـارا، بــا حضور رنگينه کرد
من بـرويش خويشتن را ،آنچه هسـتم ،ديدم
اين چنين آن ماه برمن ، روي خود آئينه کرد
آه ودردش مثل من ها، بس فزون بود ليکن او

من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 330
پست جديد وجود ندارد
20130223
دوستي براي من زنگ زد و مطالبي را ابراز داشت که گويا من در برگه ديدگاه در فيسبوک چيزهاي نوشته ام و آن نبشته در نوشتار رفيق احمد حيدري زير نام « مرتجعين آينجا آرام اند»بازتاب يافته است. با مراجعه به سايت پندار دريافتم که در پراگراف چهارم نوشته موصوف چنين آمده است:
"... حدود دوسال پيش با داخل شدن در "فيسبوک"، که بيشتر همکاري را در استفاده از "فيسوک" و آموختن آن همراه من مساعدت کرد و با تبادل نامه هاي چربي مرا عضو گروپ "ديدگاه" خود ساخت، فکر ميکنم بعدِ يک يا دو بحث، رفيقِ عزيزي بنام صادقي در نوشته ي ابراز داشت که وي از مارکسيزم فاصله گرفته به "خدا پرستي" و "عبادت" رو آورده و تصميم دارد به حج برود،...

من طرف admin - تعاليق: 1 - مشاهده شده: 723
پست جديد وجود ندارد
20130217
مطالب جديد Ouooou10
مرتجعين اينجا آرام اند*

Tuesday, February 12, 2013 4:56:27
هر باري که روي تعريف اين جمله که روشنفکران خصلت ارتجاعي دارند سر ميخوردم با خود در تبادل افکار بودم- يعني در يک جدال علمي و براي رد يابي اين موضوع، در حاليکه به هزار ها روشنفکر را ميدانم و معلومات دارم، که تا پاي دار هم رفته اند با شهامت شعار راه انساني خود را سر داده اند و اگر به تاريخ سياسي جهان نظري بياندازيم، حماسه...

من طرف admin - تعاليق: 1 - مشاهده شده: 791
پست جديد وجود ندارد
20130222
پندار:اين تحليل هوشدار باش است و يا هم پيش زمينه براي ادامه "انقلاب عربي"؟
http://www.bbc.co.uk/persian/world/2013/02/130220_an_persian_gulf_states_economy.shtml

من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 286
پست جديد وجود ندارد
20130220
مطالب جديد Uouo10
يادونه او بريتونه « زما د بريتونو کيسه»

په پېښورکې د پسرلي د وږمو څپې ښه په زور کې وې، تودوخه ورځ په ورځ زياتېدله، اخوا د عربو کاروانونه وو چې را روان وو او هدف يې د جلال اباد فتحه وه.

موږ ټول په دې باور وو چې جلال اباد په همدې اوو ورځو کې د مجاهدينو لاس ته ورلوېږي. د حوت 29 مه ده او 1367هه ل کال پاي ته په رسېدو وو، اوازې وې...

من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 604
پست جديد وجود ندارد
20130220
چند ماه پيش شماري از اين ملاها و مفتي‌ها تحصيل و آموزش در نظام آموزشي و تحصيلي افغانستان را ناروا خواندند و از پيروان‌شان خواستند که کودکان و جوانان‌شان را از رفتن به مکتب‌ها و دانشگاه‌هاي افغانستان، منع کنند.اين نشان مي‌دهد که حتا روند مکتب‌سوزي و قتل معلمان و شاگردان مکتب، در افغانستان به فتواي همين ملاهاي پاکستاني صورت گرفته است.

مطالب جديد Udklip11

طاهر اشرفي، رييس شوراي علماي پاکستان، به بي‌بي‌سي و ديگر رسانه‌هاي بريتانيايي گفته است که ملا‌ها و مفتي‌هاي پاکستاني در کنفرانس سراسري علما در...

من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 573
پست جديد وجود ندارد
20130220
مطالب جديد Uouu10
يادداشت: اين گفتگو به صورت مشترک از سوي روزنامه 8صبح و راديوي آريانا انجام شده است.

پرويز کاوه: در نخست مي‌خوام کمي به گذشته برگردم و از شکل‌گيري حکومت جديد و رييس‌جمهور شدن آقاي کرزي و هم‌چنين اتهاماتي که بر شما از جانب دانا روهرا باکر مطرح شده است، بپرسم؛ يعني گويا شما در نشست اول بن، از يک جريان خاص قومي حمايت کرده‌ايد،‌ نه از يک جريان ملي. توضيح شما چيست؟
خليلزاد: در رهبري «تشکيل حکومت بعد از...

من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 813
پست جديد وجود ندارد
20130220

من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 526
پست جديد وجود ندارد
20130220
خليلزاد: نامزدي حامد کرزي به عنوان رييس اداره‌ي موقت براي اولين‌بار در يک پرواز که ميان آسياي مرکزي و کابل صورت مي‌گرفت از سوي عبدالله عبدالله به سفير امريکا مطرح شده بود.
خليلزاد: افغانستان به اصلاحات ضرورت دارد نه انقلاب
سه شنبه 1 حوت 1391
8صبح، کابل: زلمي خليلزاد، سفير پيشين ايالات متحده امريکا درافغانستان گفته است که براي انتقال قدرت سياسي و نگراني ازآينده به يک اجماع ملي در افغانستان نياز است.
خليلزاد که درگفتگوي ويژه با 8 صبح و راديوي آريانا صحبت مي‌کرد همچنين اتهام‌هاي وارد شده از سوي...

من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 552

مطالب جديد

   
بخشمباحثپست
پست جديد وجود ندارد

315الإثنين 17 مارس 2014 - 1:07
admin گاه شمار سال1393 خورشيدي
پست جديد وجود ندارد

11السبت 16 مارس 2013 - 0:49
admin تماس با ما
پست جديد وجود ندارد

2929الأربعاء 17 أبريل 2013 - 2:43
admin نگراني از افزايش رويداد هاي طبعي در افغانستان
پست جديد وجود ندارد

1521الأربعاء 24 أبريل 2013 - 23:16
admin قسمت بيستم نقد محترم غفار عريف بر بادنامهء ثريا بهاء
پست جديد وجود ندارد

44الأحد 7 أبريل 2013 - 20:56
admin قسمت چهارم دموکراسي! و آزادي! در افغانستان؟
پست جديد وجود ندارد

11الأحد 26 مايو 2013 - 6:21
admin سقوط "جمهوري افغانستان" تکرار سقوط "دولت امانيه" است
پست جديد وجود ندارد

5456الخميس 4 أكتوبر 2018 - 1:21
admin اعلان فوتی
پست جديد وجود ندارد

2529الإثنين 24 فبراير 2014 - 1:26
admin  به مناسبت دوازهمين سالگرد ويبسايت بزرگ، مؤفق و محبوب آريايي
پست جديد وجود ندارد

22الثلاثاء 13 مايو 2014 - 23:50
admin روز هاي دشوار « از قسمت اول  الي قسمت يازدهم
پست جديد وجود ندارد

00

مديران
هيچ كدام
صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش موضوع جديد پست كنيد
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد

كاربراني كه در حال مشاهده اين بخش هستند: 0 كاربر ثبت نام شده، 0 كاربر مخفي و 1 مهمان

کاربراني که اکنون Online هستند: هيچ كدام

اكنون الخميس 3 ديسمبر 2020 - 13:49 ميباشد