پندار نو

هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.
پندار نو

سایت مستقل و غیر وابسته به احزاب و گروه های سیاسی

پاسخ پوهندوی ( نامزد دانشمند) طاوس وردک به کمیتهء رهبری اصول

admin
    Admin

تعداد پستها : 7126
    Registration date : 2007-06-20
    20121115

پاسخ پوهندوی ( نامزد دانشمند) طاوس وردک به کمیتهء رهبری اصول Empty پاسخ پوهندوی ( نامزد دانشمند) طاوس وردک به کمیتهء رهبری اصول

پست  admin

به جواب برادر محترم بصیر مسول کمیټه اصولگرایان در اورپا
    پوهندوی(نامزد دانشمند) دکتور طاوس وردک
    لندن ۱۵ نوامبر ۲۰۱۲
    برادر وهموطن عزیز سلام به شما ودیګر برادران که در جمع اصولگرایان ثبت نام دارند .
    نخست من نه فهمیدم که شما در کجا هم صنفی من بودید ودر کدام صنف ویا پوهنځۍ به هر حال در مکتب ارکانحربی درهند ودر اکادمی سیاسی لینن وبعدا که من دکتورا می ګرفتم در شوروي شما را نه شناختم ، یک بصیر هم صنفی من بود که از شمالي بود و جوان خوش قواره قدبلند بود ودر ټوپچي هم صنفی من بود یک بصیر رفیق هاکی من بود که همیشه ګول کیپر تیم ملي اوردو بود ویک بصیر دیګر بنام حازم امر تبلیغ من بود که شهید شده متباقی به یادم نیست که من همصنفی بنام بصیر داشته باشم ، به همه حال مهم این است که شما یک افغان ودارای اندیشه مترقی می باشید این را تقدیر می کنم سپاس از جواب تان .
    حال در مورد اینکه من چرا کتاب ببرک کارمل را به عظیمی صاحب ویا کسې دیگری تقدیم نه کرده ام خدمت به عرض برسانم که عظیمی صاحب در تاشکند بود ومن در لندن ، دوم من کتاب ببرک کارمل رافراموش نه کنید به اقای سادات در دنمارک – به اقای قاضی صاحب واحد فیضی نجرابی در دنمارک به دست رفیق وشاگردم سلیمانشاه خان ارسال نمودم که هردوی ایشان از اصلاح ان خوداری کردن علت انرا نمی دانم وبه شخص کاوه نیز در دنمارک ارسال نمودم هیچ کدام به اصلاح املایی وادبی ان نه پرداختن ، وبرایم واحد فیضی در تلفون ګفت که کتاب مفهوم را ایفاده می کند دیگر لازم نیست که اصلاح شود و یا شاید کدام حساسیت داشتن با نام کتاب به همه حال شرایط واوصاع تغیر کرده هر کسې امروز فروفیسور و قهرمان شده همه یک سیره سیر اند نیم سیر وچارک کم پیدا می شود ولې یکي شان هم لا اقل همین قدرکه من با غلطیها و یا نامرتب بودن اصطلاحات نوشته ام دیگران این جرات را هم نه کردن ، باید به عرض برسانم که اساس من اصول تدریس را به دری زبانان ویا کتاب گرامري را برای شان که از سویه من بالا است نه نوشته ام وزبان مادری من پشتو است رفیق کارمل همیشه با رفقای انوقت به دری صحبت می کرد ازین خاطر من به دری نوشتم و از غلطیهای املای معذرت خویش را در کتاب خواسته ام ، من کوشش کردم با الفاظ وطنی ومحلی انچې از زبان رفیق کارمل شنیده بودم به زبان قلم خود به رشته تحریر اوردم ، در قدم دوم اگر هر کسې انچی من نوشته بودم قیچی می کرد ویا به اصطلاح کم می کرد من قبول نه داشتم زیرا برای من فرد فرد رهبری حزب با تمام مشخصات وسابقه شان معلوم بود وشما امروز در عمل شناختین وبا اکثریت شان ملاقات های چندین مرتبه داشتم انها سزاوار هزار ویک نکوحش بودن وهستند واګر انها را فرشته های اسمانی خطاب می کنید پس سرنوشت ما را کې به این حال رساند ، در موارد اینکه اګر عوض جان ویا اقای بزګر درموارد نوشته من چیزي دارد لطفا مثل که شما نوشته کردید انها نیز به من بنویسد تا من احترامانه در جواب به قناعت شان بپردازم ، در مورد اختلافات شما بر علیه داود راوش که من اصلا تا حال نه تلفونی ونه کتبی با ایشان چیزې نوشته ام ونه سابقه با او دارم وچرا اورا تایید می کنم به خاطر که اکثریت اشتراک کننده ها اورا تایید کردن چرا شما با وی حساسیت نشان می دهید در حال که عضو بیروی سیاسي دیروزی اقای رزمجو رهبری اورا می پذیرد وشما چرا نمی پذیرید ایا در حزب مثاله اکثریت واقلیت موجود است یا نه ودر رایګیری همیشه معمول است یا نه که ( رای موافق – رای مخالف – رای مستنکف ) بنا هر انچې به رای اکثریت تصویب شد ان را باید مخالفین بعدا در خارج از سازمان زمزمه نه کند وهمه باید شکست خودرا قبول نمایند ، در مورد رفیق علومی حالا نیز سروقت است شما ، ما ودیګران باید بکوشند که خارج از دیکتات کفن کشان قدیمی باید به کاروان تمدن و با جمع احزاب باید بپیوندد ومن برایش پیشنهاد می کنم که بهترین ګزینه قبولی وحدت دوباره و یکجا شدن حزب متحد ملي است به حزب مردم افغانستان که باز شخص علومی به ریاست ان حزب انتخاب خواهد شد امید وارم بصیرجان قند وعزیزم از من ازرده نه شوید من صرف غرض پیشنهاد معروضه را قبلا تن به تقدیر عنوان کرده بودم ودر پهلوی این برای شما در المان پیشنهاد می کنم که کتاب (( بې ستري مردم افغانستان را )) نیز از هامبورګ از غلامحمد خان ویا پروین جان هراتی به دست بیاورید ودر انجا نیز
    شما با یک سلسله حقایق که تا حال نه خوانده بودید خبر می شوید .
    با عرض احترام
    .....
    واژه پوهندوی به نامزد دانشمند توسط سایت پندار برگردان و اضافه گردیده است
    دلیل:
    اطلاعیه شورای عالی نویسندهگان مطبوعات برونمرزی:
    از همه نویسندگان و گرداننده گان رسانه های برونمرزی خواهشمندیم تا به جای واژه های پشتو ، واژه های همگون فارسی آنرا به کارببرند.
    مثلا:
    پوهنتون، دانشگاه
    پوهنزی ، دانشکده
    پوهیالی ، دانش پسند
    پوهنیار، دانش یار
    پوهنمل، دانش گستر
    پوهندوی، دانش پرور
    پوهـنوال، نامزد دانشمند
    پوهاند ، دانشمند
    محصل ، دانشجو
    به مخالفین کاربرد این واژه ها در عرصه های علمی ، اداری و مطبوعات لقب دانش ستیز و یا جهل پرور داده شود.
    بریدمن ، نبردیار
    تورن، شمشیردار
    جگتورن، شمشیردارارشد
    جگرن،سلحشور
    دگرمن، میدان دار
    دگروال، میدان دار ارشد
    بریدجنرال، جنرال نبرد
    تورن جنرال،جنرال شمشیردار
    دگرجنرال،جنرال میدان
    ستر جنرال،جنرال ارشد
    مُشاطرة هذه المقالة على: reddit

لا يوجد حالياً أي تعليق