پندار نو

هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.
پندار نو

سایت مستقل و غیر وابسته به احزاب و گروه های سیاسی

افریقا اوباما را تروریست میشمارد

admin
    Admin

تعداد پستها : 7126
    Registration date : 2007-06-20
    20120805

افریقا اوباما را تروریست میشمارد Empty افریقا اوباما را تروریست میشمارد

پست  admin

رهبر بوکوحرام اوباما را "تروریست" خواند
    رهبر جماعت "بوکوحرام"، از گروه‌های معارض در نیجریه در نوار ویدئویی که از طریق شبکه‌های اینترنتی منتشر شد، باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا را "تروریست" خواند.

افریقا اوباما را تروریست میشمارد 13910509000226_PhotoA

به نقل از خبرگزاری فرانسه، "ابوبکر شیکو"، رهبر جماعت بوکوحرام در این فایل ویدئویی که در وب‌سایت یوتیوب منتشر شده است، به زبان "هوسایی" خطاب به باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا گفته است که " شما می‌گویید من یک تروریست بین المللی هستم، اما شما را در آخرت به عنوان تروریست خواهند شناخت".
    این اقدام ابوبکر شیکو پس از آن صورت گرفت که آمریکا نام او را در لیست سیاه تروریست‌های جهان قرار دهد.
    پیشتر دولت آمریکا اعلام کرده بود که نام سه رهبر جماعت بوکوحرام، از جمله شیکو را در لیست سیاه تروریست‌ها قرار داده است.
    قرار دادن نام این سه رهبر بوکوحرام در لیست سیاه آمریکا به این معناست که اموال منقول و غیرمنقول این افراد به خودی خود مصادره می‌شود که احتمال دارد، بخشی از آنها در آمریکا باشد.
    جماعت بوکوحرام از اواسط سال 2009 به حملات خود به ویژه در شهرهای شمالی نیجریه افزایش داد که بیشتر ساکنان آن را مسلمانان تشکیل می‌دهند.
    هدف این حملات نیروهای امنیتی و مسئولان دولتی و اماکن مقدس مسیحیان است.
    مشخص نیست، این فایل ویدئویی چه زمانی ضبط شده، اما این برای نخستین بار است که ابوبکر شیکو، رهبر جماعت افراطی بوکوحرام آشکارا به تروریست خواندن خود توسط آمریکا اعتراض می‌کند.
    شیکو در اوایل فایل ویدئویی خود خطاب به رئیس جمهوری نیجریه می‌گوید: گودلاک جاناتان من به تو می‌گویم که باید این قدرت گناه‌آلود را ترک کنی. تو باید توبه کنی و مسیحیان از جمله اوباما که می‌گویند، من در آمریکا منافع تجاری دارم، را رها کنی.
    شیکو با لحنی طعنه‌آمیز در این فایل ویدئویی گفته است که اصلا نمی‌داند آمریکا کجاست پس صحبت از مسدود کردن اموالش در آنجا بی‌معنی است.
    مُشاطرة هذه المقالة على: reddit

لا يوجد حالياً أي تعليق

مواضيع مماثلة

-

اكنون الأحد 19 مايو 2024 - 21:15 ميباشد