پندار نو

هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.
پندار نو

سایت مستقل و غیر وابسته به احزاب و گروه های سیاسی

من از دوپلیکیشن احزاب سیاسی افغانستان سر در نیاوردم

admin
    Admin

تعداد پستها : 7126
    Registration date : 2007-06-20
    20120512

من از دوپلیکیشن احزاب  سیاسی  افغانستان سر در نیاوردم Empty من از دوپلیکیشن احزاب سیاسی افغانستان سر در نیاوردم

پست  admin

برای مطالعه متن کامل بالای عنوان کلیک کنید!
    در سایت بامداد ارگان نشراتی نهضت فراگیر خبری نشر گردیده است که بر مبنای آن کنکرهء موسس حزب مردم افغانستان دایر گردید.
    این دیگر چیست؟

حزب مردم پنج سال پیش اعلام موجودیت کرده بود.
    باز همان قصه حزب وطن نیست؟
    حزب وطن مدتها قبل از ح.د.خ.ا وجود داشت . بوسیله غبار و محمودی تاسیس گردیده بود.رییس ح.د.خ.ا نام حزب وطن را دزدید.ازهمان لحظه دزدی و بی باکی در برابر دیگران در بین اعضای حزب وطن مروج گردید. امروز بخوبی می بینید که یکی از اعضای حزب وطن مقاله های سایتهای ایرانی را میدزدد و در سایتهای وابسته به خاد پیشین و حزب وطن مثلا کوفی ، خاوران ، ریاست 4 و سایت گروهک جنرال رفیع از نام خود به اضافهء سرقت درجه علمی دوکتور و دوکتور علوم به نشر میرساند.
    خدا نکند که نام حزب مردم هم به سرقت برده شده باشد.
    گفته بودم که سرقت نکنید و در سایتهای خود به سارق راه ندهید که عاقبت بد دارد. ببنید در تمام کنکره تان کسی متوجه این نکته نشده است. همه در فکر کسب عضویت شورای مرکزی بوده است.
    سیاست خو ریشخندی نیست؛ هم علم است ، هم هنر.

حزب مردم افغانستان

حزب مردم افغانستان توسط آقای احمد شاه اثر، تأسیس و ثبت شده است.....

من از دوپلیکیشن احزاب  سیاسی  افغانستان سر در نیاوردم 001119709394094

حزب مردم افغانستان توسط آقای احمد شاه اثر، تأسیس و ثبت شده است. در مقدمه ی برنامه ی حزب مردم از رشادت و پایمردی تاریخی مردم افغانستان در برابر تجاوز بیگانگان سخن رفته اما فجایعی که در سالهای بین ۱۳۵۷ تا ۱۳۸۰ یعنی از کودتای کمونیستی هفتم ثور تا حمله ی امریکا به افغانستان و سقوط رژیم طالبان اتفاق افتاده را بسیار هولناک و غم انگیز دانسته و از جهاد و مقاومت مردم مجاهد افغانستان در برابر رژیم کمونیستی و تجاوز شوروی و مداخلات خارجی بعدی یاد آوری و قدر دانی نشده و تجاوز و دفاع هردو به نحوی عامل ویرانی افغانستان و بدبختی مردم این کشوردانسته شده است. این شیوه ی بر خورد با بحران سه دهه ی اخیر افغانستان که در مخالفت یکسان با رژیم کمونیستی وابسته به مسکو و مجاهدین قرار دارد، ناشی از بر خورد ایدئولوژیکی مشخصی است که معرف جهت گیری فکری و سیاسی حزب مردم می باشد. این حزب از حمله ی امریکا به افغانستان، کنفرانس بن و تشکیل دولت بر اساس موافقتنامه های آن حمایت می کند و اهداف خود را ایجاد جامعه ی مدنی مبتنی بر آزادی، دموکراسی و عدالت اجتماعی اعلام کرده و در راستای این اهداف « اتحاد پایدار نیروهای ملی و مترقی [منظور نیرو ها ی چپ کمونیستی سابق و لیبرال کمونیست های کنونی است] را ضرورت مبرم تاریخی می داند ». از مطالعه و بر رسی برنامه ی حزب مردم چنین بر می آید که رهبری این حزب دارای سابقه ی وابستگی به گرو های چپ کمونیستی می باشد و بر خلاف بعضی دیگر از گروه های تازه تأسیس مشابه و وابسته به جریان های کمونیستی سابق که به احترام و پیروی از دین مقدس اسلام تظاهر کرده اند، در برنامه و اساسنامه ی خود از چاشنی اسلام سوء استفاده نکرده است. آقای احمد شاه اثر فرزند میرزا محمد، در سال۱۳۴۱ در شهر میمنه در ولایت فاریاب به دنیا آمده و در سال ۱۳۵۹ از لیسه العبید جوزجانی، فارغ شده است. نامبرده طوری که در زندگینامه ی خود نوشته است از سال ۱۳۵۹ تا سال ۱۳۶۶ چند بار در مزار شریف و کابل به جرم فعالیت های سیاسی ( احتمالاً در رابطه با گروه های مائوئیستی ) زندانی شده و در زمان حاکمیت طالبان به پاکستان رفته است. آقای اثر بعد از سقوط طالبان مدیر مسؤول نشریه ی « جهان نو » و نیز صاحب امتیاز و مدیر مسؤول نشریه «بامداد » در شهر مزار شریف می باشد. وی معاون « انجمن روزنامه نگاران آریانا » و رئیس« کمیته ی تدارک برای ایجاد اتحادیه ی آزاد و سراسری ژورنالیستان افغانستان » در سال ۱۳۸۲ بوده و از اعضای مؤسس حزب مردم افغانستان می باشد.
    مُشاطرة هذه المقالة على: reddit

لا يوجد حالياً أي تعليق

مواضيع مماثلة

-

اكنون الخميس 2 مايو 2024 - 14:46 ميباشد