پندار نو

هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.
پندار نو

سایت مستقل و غیر وابسته به احزاب و گروه های سیاسی

بازي شيطاني ديگري در افغانستان

admin
    Admin

تعداد پستها : 7126
    Registration date : 2007-06-20

بازي شيطاني ديگري در افغانستان Empty بازي شيطاني ديگري در افغانستان

پست  admin الخميس 4 ديسمبر 2008 - 5:18

نخست وزير انگليس گفت اين کشور به دنبال سياست جديد در افغانستان است.
    به گزارش شبکه تلويزيوني اسکاي نيوز؛
    گوردون براون در جلسه امروز مجلس عوام انگليس گفت..من به همه انهايي که در نيروهاي مسلح ما به خصوص در عراق و افغانستان خدمت کردند اداي احترام مي کنم ،انهايي که جان خود را از دست دادند انهايي که زخمي شدند و انهايي که براي دفاع ازامنيت ما هر روز جان خود را به خطر مي اندازند تا براي مردم اين کشورها(عراق و افغانستان) صلح و امنيت بياورند.من امروز درمجلس عوام تائيد مي کنم که ما به دنبال سياست جديدي در افغانستان هستيم.در اين بازنگري خطرات موجود در مرز افغانستان و پاکستان بررسي خواهند شد.همچنين ضرورت تکميل کردن اقدام نظامي و محافظت پيشرفته از طريق بالگردها و
    و درخواست از ديگر کشورها براي دادن بالگرد از جمله مسائلي هستند که مد نظر قرار خواهند گرفت.
    وي افزود..دراين سياست جديد تقسيم منصفانه بار(جنگ افغانستان)در نظر گرفته شده است تا از اين طريق به اموزش دادن ارتش افغانستان و پليس اين کشور کمک شود ، نظام حکومتي انها تقويت شود و اقتصادشان پيشرفت داشته باشد.
    گوردون براون گفت..ما اخيرا شمار نظاميان خود را(در افغانستان) به بيش از هشت هزار نفر افزايش داديم اما تکرار مي کنيم که با وجود دخيل بودن چهل و يک کشور در(افغانستان )بايد بار (جنگ افغانستان)به طور منصفانه بين کشورها تقسيم شود.
    وي در واکنش به يکي از نمايندگان که گفته بود جديد ترين نظرسنجي در انگليس نشان مي دهد شصت و هشت درصد مردم انگليس نمي خواهند که اين کشور در افغانستان حضور داشته باشد گفت..افغانستان خط مقدم ما عليه طالبان است اين کشور همچنين خط مقدم عليه القاعده است .علت قول چهل و يک کشور براي حمايت از اقدام در افغانستان اين است که انها مي دانند هر اتفاقي که در افغانستان رخ دهد مي تواند مستقيما در خيابانهاي لندن و شهرهاي بزرگ انگليس تاثير داشته باشد.
    وي افزود..نظاميان انگليسي درحال تکميل کردن مرحله پاياني وظيفه اي هستند که ما در عراق متقبل شديم.اموزش دادن نيروهاي امنيتي عراق ،توسعه اقتصادي اين کشور و تقويت دمکراسي محلي که در منطقه بصره لازم است از اين کارها هستند.در ماههاي اينده تغييرات اساسي در ماموريت و حضور ما(در عراق) خواهد بود.ما به سوي يک رابطه بلند مدت با عراق،مشابه روابطي که ما با ديگر کشورها درمنطقه داريم، حرکت خواهيم کرد. ما خواستار عراقي دمکراتيک،دولت محلي قوي ،نيروهاي مسلح اموزش ديده قوي و پليس مستقل در اين کشور هستيم.وي افزود..ما در اواخر ماه دسامبر سران اسرائيلي و فلسطيني را به لندن خواهيم اورد تا کاري کنيم که سال دوهزار و نه سالي براي پيشرفت واقعي به سوي راه حل هاي سياسي و اقتصادي در منطقه باشد.

مواضيع مماثلة

-

اكنون الإثنين 13 مايو 2024 - 9:51 ميباشد