پندار نو

هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.
پندار نو

سایت مستقل و غیر وابسته به احزاب و گروه های سیاسی

ساده انگاري اين اصحاب صحاع

admin
    Admin

تعداد پستها : 7126
    Registration date : 2007-06-20

ساده انگاري اين اصحاب صحاع Empty ساده انگاري اين اصحاب صحاع

پست  admin الأربعاء 3 ديسمبر 2008 - 2:38

ساده انگاری این اصحاب صحاع
    و
    با عمرمحسن زاده

مبادی فکری کوتاه نوشت زیرین , نه بر آنست که " قول و غزل به سازو نوا بفرستد " ,تلخی حنضل گونه آن مرا نیز می آزارد , تمنا میکنم ناهمگونم نپندارید ,اگر از این فرود بر آن فراز مینگرم.

ساده انگاری این اصحاب صحاع

بی توضیح و تبین اندیشه و راهکار های سیاسی, چگونه میشود به " مفهوم وحدت" رسید ؟ نخست وجوع "اختلاف " باید آشکار گردد تا بتوان به وجه" وحدت " دست یابید.ساده انگاری ایچنینی ,تقدم مصلحتی تعبیر میگردد نه ایجاب ضرورتی .این " اصحاب صحاع " که میدرند و میدوزند ,شیفتگان
    گذشته خونبارند , گذشته استنباط های خبط زدا ,دریافت های عصبیت ستا و عملــــــگرایی التقاطی. .اینان احتمال گرا یانی اند که , واهمه دارند نخست خطوط اختلاف را آشکار کندد تا بعدا به تـــفاهم
    تقریب کنند.اینان نمی خواهند بدانــــند که "چپ لیبرال" با " راست افراطی " بسان دو متوازیست ,دور ازهم و در تقابل باهم. اینان با راست افراطی " جبهه متحد" میسازند تا با" لیبرال مــــــــحافظه کار" مقابله کنند.چه خبط آشکار . مگریاد ما رفته است, گاهــیکه زیر فشار بیرونی ها , با آن "موی سپیدو شاگر د شیادش" , به اجماع منفی دست یابیدند ,به اجـــماع اضداد ,در نهایت به چه انجامید ؟ پاسخی در کار نیست .
    اینان , این " اصحاب صحاع" فراموشکارند , هرچند " قاصد ملک فراموشی کســــی چون من مباد " مگر من , در پی آنم که تاریخ را به خاطر بسپارم.

هنوز بسان گذشته
    " سراب" نشستن در پس پرده و آن " کاغذ و امضا و عکس ",ضمانت دیر پا نیست ,گذر به مصلحت است , مصلحت های زود گذر. پا گذاردن به حریم احتمالات است.تنــــها توضیح مبانی فکری " باور آفرین " است که ایجاد اعتماد میکند.
    رفتن به کابل " شجاعت" میخواست ,که گامی بود بلند و ستایش بر انگیز که ستایش گر آنم و ایـــــجاد سازمان وهمسویی و همگرایی با آن "جمعــــــــــیت سرگردان" ,شگفتی آفرین بود , من شادی ام را با دگران و دگران با من قسمت کردند ,شعف آلوده گی دگران, در من اشک شادی آفرید.اما " ماندن در گذشته" و تکتیک کاری گذشته , دلهره آور است , شیفتگی به رهبر محوری تــــــــهوع زاست , وقتی میبینم گذشته ملاک ارزیابی است.
    شگفتی آور است وقتی میبینم , روی سیاست های کاری بحث نمی شود. بیبینید یک نمونه را دوباره برجسته میکنم:
    "متحد ملی" با "راست افراطی" جبهه متحد میسازد و متحد احتمالی آن, "نهــــضت فراگیر" نمی تواند اعلام موضع کند , منفعل میشود,این پذیرنده نیست ورد کردنی نیز نیست. اینان که دادگر و دادســـتان "جمعیت سرگردان خانواده دیروز" اند ,اینان را میگویم ,همین " اصحاب صــــحاع" که با لیبرالیست های امده از غرب ,و با سیاست گران نیو لیبرالیست دنیای سرمایه سردچارند ,گـــاهی اندیشیده اند که به این "جمعیت سرگردان " به صورت عام توضیح دهند چگونه می اندیشند؟
    وبا عمرمحسن زاده

ایشان نبشته اند: نهضت تنها بر پایه عملکرد و دستاورد های کار و قعـــــــــالیت های خود باز هم راه مشخص کردن بیشتر و تثبیت کردن نهایی هویت خود را سپری خواهد نمود.بزرگـــــــوارا ! خود نام بگذارید که با کی طرفیم؟ با آنکه هنوز هویتش تثبیت نشده است و یا در حـــــال تثبیت هویت است ویا
    به حرف شما , چپ لیبرال و یا چپ سوسیال دیموکرات ؟ ویا هم کــــــمونیست؟شاید یکی از سبز هاو یاهم محافظه کارـ لیبرال ؟ و بگویید کی باکی متحد میشود؟ به گامانم"خوبان در این معامـــــــله تعزیر میکنند".

آویزه ها:

ــ عمر محسن زاده: وجوه اشتراک سیاسی نهضت را با احزاب سوسیال دمکرات،سوسیالست و کمونیست،سبز ها و محافظه کارـ لیبرال و سایر جریانات و سازمان های دموکراتیک تشکیل میدهد. برگرفته شده ازسایت پیا م نهضت.
    ــ معنای جا افتاده لیبرالیزم سیاسی , نیو لیبرالیزم است.
    ــ بحث های تیوریک "نهضت آینده" مشخصه مبانی فکری آن سازمان تلقی میگردد.
    ــ منظور از "جبهه متحد ملی" ,سازمان اپوزیسیونی متشکل چندین حزب سیاسی ,منجمله حزب متحد ملی است.

ـ

مواضيع مماثلة

-

اكنون الأحد 28 أبريل 2024 - 4:44 ميباشد