پندار نو

هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.
پندار نو

سایت مستقل و غیر وابسته به احزاب و گروه های سیاسی

طنز جديد از سيد موسي عثمان هستي گرداننده مجله بينام

admin
    Admin

تعداد پستها : 7126
    Registration date : 2007-06-20

طنز جديد از سيد موسي عثمان هستي گرداننده مجله بينام Empty طنز جديد از سيد موسي عثمان هستي گرداننده مجله بينام

پست  admin الثلاثاء 9 ديسمبر 2008 - 19:39

طنزازسید موسی عثمان مدیر مسوول ماهنامه طنزی وانتقادی بینام در کا نادا

طنز جديد از سيد موسي عثمان هستي گرداننده مجله بينام Mosaosman
    ای بیوفا امرورودیروزوعده های توچه شد؟

آن لطف صفا و مهربانی ها وفای تو چه شد؟

کی گفت به تو چه گفت بتو که سربرداشتی !

رفتی نگفتی بکس"فریدسیاه"آشنای توچه شد ؟

مجسمه های تلخانی رافرومی ریزم

روزی درمدرسه نشسته بودیم که معلم ما باچند گدیگک پلاستیکی ساخت پاکستان آمداودرداخل خریطه چرک سانی گدیگک هاراگذاشته وبه آمرمدرسه قسم تحفه آورده بود. معلم ما یک معلم ساده وکم حرف بودبالحجه شرین وطنی حرف می زدبچه های مدرسه همیشه بااستاد شوخی می کردندآقای خاوری که پسرمحمد امین خان قرباغی دوست نزدیگ من وبعدها همراه بااحمد شاه مسعود، گلب الدین وربانی درزمان حکومت داود به پاکستان فرارکرد حمله که سر دره پنجشیردرزمان داود صورت گرفت توسط خاوری رهبری می شدودرزمان جهاد آی اس آی رییس"تنظیم ودعوت" تنظیم حضرت صبغت الله مجددی بودوخنده عجیبی داشت باوجویکه می دانست استادچرااین کارراکرده گفت استاد چراتلخان رادربین گدیگک هاپرکردید همان طورعادی درخلطه(خریطه) می رختید وباخودمی آوردید.استاد روی خودرابه طرف من کردگفت"بیخ پدرت سوزکند تونواسه تلخان خوراستی. خلطی(خریطۀ) تلخان علیخان غازی تتمدره یی تاحالا درموزیم لندن نگهداری می شود. خاصیت تلخان رابایدتشریح کنیدتا این خاوری کودن بداند." من گفتم :

"استادخاوری هم ازشمالی است مثل من خاصیت تلخان را می داند"

اين مطلب آخرين بار توسط گرداننده در الثلاثاء 9 ديسمبر 2008 - 22:13 ، و در مجموع 8 بار ويرايش شده است.
    admin
    Admin

طنز جديد از سيد موسي عثمان هستي گرداننده مجله بينام Empty رد: طنز جديد از سيد موسي عثمان هستي گرداننده مجله بينام

پست  admin الثلاثاء 9 ديسمبر 2008 - 19:41

بچه هابه شوخی همه گفتند:" ما تلخان خوردیم ولی خاصیت تلخان رانمی دانیم" مرابچه های مدرسه پیرجان می گفتند همه نام اصلی مرانمی دانستندگفتندباید پیرجان خاصیت تلخان را تشریح کندمن که سرتلخان وکشمش دوشاب شمالی به خاطر جنگ افغان وانگلیس همیشه افتخارمی کنم گفتم بچه ها سر تلخان ریشخند نزنیداول نقش تلخان وکشمش دوشاب رادرجنگ های افغان وانگلیس باافتخارتشریح کردم بعدخاصیت تلخان را گفتم مامردم شمالی توت تازه که ازخوردن ماباقی می ماندآن را خشک می کنیم بعدآن رامانند گندم آسیاب می کنیم. اگرکمی توت نم داشته باشدآسیاب باهمان قوتی که داردتوان آردکردن آن را نداردونمی تواند که آن راآردکند. وقتیکه تلخان مانندگندم آردشد فوری آن رادرکندوهای تلخانی میریزندوقتیکه این آرد تلخانی را درکندوریختند وبعدازیکهفته شمابادست نمی توانید که تلخان را ازکندوبکشید آن رابا تیشه ازکندومی کنند ومیخورند.

استادهشیاری کرده تلخان رادرگدگک های پلاستکی پرکرده به آمرصاحب مدرسه آورده که هروقت دل اش خواسته باشداز تلخان هابدون تکلیف وزورزدن استفاده ونوش جان کند. ضرورت به تیشه وتبرنداردیکی ازگدیگک های پلاستکی را آمرصاحب مدرسه با کاردپاره می کندازلب ورویش می گیردمن که گفتم آمرصاحب مدرسه ازلب ورویش می گیرد، بچه بااین طنزمن خنده کردند. یکی ازبچه ها چاقوی معروف چهارکاری را ازجیب خودکشیدوازگدی های مقبول یکی راانتخاب کرده گفت: پیرجان این راپاره کنیدماازآمرمدرسه واستاد جوان ترهستیم. لب ورویش رابگیریم تاماهم به خوردن تلخان بلدشویم. من به اجازه استادگدی راپاره کردم ،مانند گدی ازدرون گدی پلاستیکی یک مجسمه تلخانی برآمد اوراشکستاندیم وبا هم خوردیم. تلخان واقعاً هرقدردیربماند سخت ترمی شود که نقش تلخان ،کشمش ، ودوشاب ،رادرجنگ افغان وانگلیس درآینده تشریح می کنم حالا می آیم سراصل مطلب که عنوان این نوشته را من به خاطرچه مجسمه تلخان مانده ام .
    admin
    Admin

طنز جديد از سيد موسي عثمان هستي گرداننده مجله بينام Empty رد: طنز جديد از سيد موسي عثمان هستي گرداننده مجله بينام

پست  admin الثلاثاء 9 ديسمبر 2008 - 19:49

به هجوهزل وطنزشوخی وراست

نویسم آن چه دل گرازمن خواست

زدندزخم زبان گفتندهرجاکم وکاست

گذشت نوبت"شان"حالانوبت ماست

ادامه دارد

مواضيع مماثلة

-

اكنون الإثنين 13 مايو 2024 - 22:19 ميباشد