پندار نو

هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.
پندار نو

سایت مستقل و غیر وابسته به احزاب و گروه های سیاسی

مکر و رياي امين فرهنگ

admin
    Admin

تعداد پستها : 7126
    Registration date : 2007-06-20
    20080429

مکر و رياي امين فرهنگ Empty مکر و رياي امين فرهنگ

پست  admin

مکر و رياي امين فرهنگ Aminfarhang
    ج.ش ، شهر کابل

امین فرهنگ در مکر و ریا ازدروغ سازی های پدرش الهام میگیرد.

قبل از تبصره توجه شما را به اظهارات اخیر امین فرهنگ وزیر تجارت در حکومت مافیایی کابل معطوف میداریم.از محتوا و شیوه بیان او در مییابید که او مزدور بودن و عضویت خود درسازمان استخبارات آلمان یا بی .ان. دی را پنهان نمیکند:

با اتهام غیرمستقیم همکاری با طالبان مرا به کشتن می دهند
    محمد امین فرهنگ وزیر تجارت وصنایع افغانستان با خشم وتاثر دربرابر اقدامات " بی ان دی " یا دستگاه استخبارات خارجی آلمان که وی را مورد شنود قرار می داده است، واکنش نشان داده است .
    فرهنگ ضمن گفتگویی با شماره امروز جمعه روزنامه " نوین اوسنا بروکرتسایتونگ " چاپ آلمان، اتهامات غیرمستقیم دایر برهمکاری وی با جناح تند رو طالبان را به شدت رد کرده است. فرهنگ افزوده است : " بااین دروغ مزخرف که من یک جاسوس دوجانبه ام، زندگی من وخانواده ام درخطربزرگی قرارگرفته است."
    فرهنگ گفته است: " بدنام ساختن " و اقدامات جهت شنود یک " افتضاح بی نظیر" است. بنابراین " امکان دارد فردا من روی سرک کشته شوم ".
    مطابق به اظهار این روزنامه، فرهنگ تاکید " بی ان دی" یا دستگاه استخبارات خارجی آلمان را که صرفاً کامپیوترفرهنگ را برای چند ماهی تحت نظارت قرار داده بوده است، قبول نمی کند.
    فرهنگ گفته است: "من اعتمادم را ازدست داده ام وبراین نظرم که جاسوسهای آلمانی همه تلفونها وایمیلهای مرا همیشه تحت نظارت داشته اند".
    فرهنگ به صورت خاص دراین مورد ابراز یاس نمود که با وجود آنکه این افتضاح ازماه فبروری سال 2008 بدینسو برای " بی ان دی " یا دستگاه استخبارات آلمان فدرال معلوم است، نه " بی ان دی" ونه حکومت آلمان فدرال هیچ یک ازوی معذرت نخواسته اند.
    فرهنگ گفته است :" به مثابه انسانی که همواره برای زبان ، فرهنگ آلمانی وهمکاری آلمان با افغانستان تلاش ورزیده است، این حادثه بسیار غم انگیزاست".
    دراین میان داکتررنگین دادفرسپنتا وزیرخارجه افغانستان ضمن گفت وشنودی با رادیو دویچه وله ( صدای آلمان) ، پیرامون شنود آقای فرهنگ توسط دستگاه استخبارات خارجی آلمان یا " بی ان دی " گفته است:
    " ما ازفعالیتهای سازمان استخبارات آلمان که مکالمات یکی ازوزرای ما را ، یکی ازخبرنگاران آلمانی برای مدت طولانی گوش کرده است، بی نهایت متاثر ومتاسف استیم، ومراتب تاثر دولت افغانستان را ازطریق مراجع دپلوماتیک؛ طوری که منافع ملی ما ایجاب می کند وهمچنان آن طوری که حراست ازشخصیت همکارما ایجاب می کند ، به اطلاع مقامات آلمانی می رسانیم ودراین مورد به طورشخصی ابرازتاسف می کنم. "
    بار نخست سوانح امین فرهنگ در بی بی سی نشر شد.بی سی سی برای تحمیق ذهنیت همگانی بعضی افراد وابسته به سازمانهای استخبارات خارجی را در زمره شخصیتهای ملی خارج کشور ، دانشمند و چنین و چنان معرفی کرد. یکی از آنها امین فرهنگ فرزند صدیق فرهنگ است. او در دانشکده اقتصاد کابل استاد بود و بر اساس روابط خانواده گی با محمد ظاهر شاه آمر یکی از دیپارتمنت های آن شد ورنه محصلان آنوقت پوهنتون بخوبی بیاد دارند که او را استاد بیسواد لقب داده بودند. دراواخردکتاتوری خونین حفیظ الله امین چند صباحی در زندان پلچرخی سپری کرد.بعد از رویداد شش جدی پدرش به صفت مشاور صدراعظم ببرک کارمل در بست معاونیت صدارت تقرر حاصل کرد.روابط پدرش با شوروی ها تا اندازه ای نزدیک بود که در آنوقت او را از جمله جواسیس نسل نخست کی جی بی در افغانستان بشمار میاوردند.تقرر او در بست معاون صدراعظم و خروج او از کشور بمنظور تداوی و حتا عدم برگشت دوبارهء او به کشور را جز برنامه های مرموز شوروی ها میپندارند.اما ظاهر قضییه چنین نبود .او از شادروان ببرک کارمل برای خود و پسرش امین فرهنگ تقاضای پاسپورت کرد وآنرا بدون اشکالی بدست آوردند.زمانیکه به غرب رسید به یاوه گویی های غیر قابل باور پرداخت و خواست به دیگران تفهیم کند که به عضویت حکومت بخاطر دریافت پاسپورت پیوسته بود.در زمان حاکمیت امین تعداد بیشمار شخصیتهای ملی و مترقی شهید و روانهء پالیگون پلچرخی شدند.اما کنون این پرسش مطرح میگردد که افرادی مانند فرهنگ چگونه نجات یافتند.
    او مدعی است که برای زبان آلمانی و تحکیم روابط افغان جرمن خدمات بی شایبه کرده است.به یکی از دوستانم که در آلمان زنده گی میکند و از دوران تحصیل در جمهوری دموکراتیک آلمان با او شناخت دارم زنگ زدم و از او در باره خدمات فرهنگ پرسیدم .او بمن گفت : من چند باری مصاحبه های امین فرهنگ را در تلویزیون آلمان دیده ام.باوجود آنکه از جوانی تا پیری بیش از نیم زنده گی خود را در آلمان سپری کرده است اما دو جمله را نه به آلمانی در ست میگوید و نه درست تلفظ میکند.اینکه او مسئول آرشیف افغانستان در دانشگاه بوخوم آلمان بوده ، یک دروغ محض ساخته او و بی بی سی است. در بزرگترین دانشگاه های آلمان مانند برلین ، ماربورگ ، دانشگاه گویته فرانکفورت و... چنین آرشیفی وجود ندارد. او مدتی را به حیث کتابدار در کتابخانه بوخوم کار کرده است و چنین کار ها را عمدتا افراد متقاعد و سوسیالخور در برابر یک یورو در ساعت انجام میدهند.امین فرهنگ در آلمان بیشتر با بخش جمعیت اسلامی مجاهدین و هواداران محمد ظاهرشاه روابط داشت .او بعد از حمله امریکا به افغانستان جزچهره های شد که آلمان برای تمثیل نقش خود در افغانستان به آنهاضرورت داشت. آقای سپنتا نیز از جمله آنها اند .
    اینکه او میگوید فردا من و فامیلم را میکشند، یک حیله و نیرنگ در برابر آلمانها است.او بر اساس شناخت از منتالیتی آلمانها ،این حرفها را میزند تا افتضاح اصلی بباد فراموشی سپرده شود.این بیان او مظهر بزدلی او نیز است. هر وزیری در هر کشور ریسک مرگ را متقبل میشود .این اعضای حکومت بزدلان مافیایی که حیات دیگران برایشان ارزشی ندارد، درمورد خود چنین میگویند.
    او آدم عصبی است.با نکه از دانشگاه کلن در اقتصاد دوکتورا دارد و تا کنون چند وزارت اقتصادی کشور را رهبری کرده است اما هیچ برنامه اقتصادی بهبود وضع را مطرح نساخته است.شیوه بیان او به آدمهای معمولی که هر روز دز سرچوک و سراجی میبینید ، شباهت دارد و به انسان چنین تصور میدهد که گاهی مکتب نرفته است. او عادت دارد در هر بیانیهء خود چند دشنامی نثار خلقی و پرچمی کند. باری از او در باره طرح بودجهء سال 1385 پرسیده شد و او که چیزی برای گفتن نداشت ، بدون مقدمه و ارتباط موضوع به دشنام دادن پرچم وخلق آغاز کرد.
    در کابل میگویند: او از آلمان بجز رنگ موی طلایی که زینت بخش کلهء تهی و سپید ش است چیزی نیاورده است .برعکس ، همانند سایر اعضای حکومت مافیایی استفاده جو چیز های زیادی را از افغانستان بخارج انتقال داده است. ازجمله پول کمکهای خارجی و ارتشاء .
    والسلام
    مکر و رياي امين فرهنگ Pendar_home2
    مُشاطرة هذه المقالة على: reddit

لا يوجد حالياً أي تعليق

مواضيع مماثلة

-

اكنون السبت 27 أبريل 2024 - 6:23 ميباشد