پندار نو

هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.
پندار نو

سایت مستقل و غیر وابسته به احزاب و گروه های سیاسی

وضعیت امنیتی در کشور بعد از سال۲۰۱۴

admin
    Admin

تعداد پستها : 7126
    Registration date : 2007-06-20
    20121223

وضعیت امنیتی در کشور بعد از سال۲۰۱۴ Empty وضعیت امنیتی در کشور بعد از سال۲۰۱۴

پست  admin

وضعیت امنیتی در کشور بعد از سال۲۰۱۴ Tauswa10
    افغانستان در طول ۱۱ سال که حضور فعال کشورهای ناتو وایساف در کشور نشان دهنده بازیهای رنګ رنګ با سرنوشت مردم بیچاره افغانستان عملی می سازند ودر حدود ۱۰ نشست که در سطح بین المللی دایر شد تا اینکه بتوانند به چالشها در افغانستان جواب مثبت پیدا نمایند اما با تاسف فراوان که مردم افغانستان به خاطر نه داشتن سیواد سیاسی نه توانستن که نیرنګ ها و بازی های اپراتیفی کشورهای اشغالګر ودولت مردان حکومت کرزی که نوکران ګوش به فرمان پاکستان ، ایران وعربستان اند بفهمند اینها تا حال نه توانستن راه بیرون رفت ازین کشمارخونین برای افغانستان پیدا نمایند ، سالها می ګذرد که به ملیونها دالر مصرف اموزش سربازان افغان می شوند در حال که ما در کشور خویش جنرالان وافسران داریم که از مشاورین غربی کرده ده چند لایقتر و ماهرتر اند که سربازان را نسبت به خارجی ها خوب تربیه می کردن درعین زمان جنرال های افغانستان اصلا نسخه را برای حل مشکل تعلیم وتربیه نظامیان در افغانستان پیشنهاد نه توانستن دلیل عمده ان مایوسیت افسران سابقه دار و تحصیل کرده است زیرا تعین و تقرر کادرهای حرفوی ومتخصص نظامی در پوست های مهم قووای مسلح هنوز به حساب تنظیمها ، سمت ها ، قومګرایی ها و زبان پرستی ها صورت می پذیرد بطور مشخص به عرض برسانم سخنګوی وزارت دفاع اصلا متکب نه خوانده وشاګرد کره اهنګر بود وزرای دفاع مزدور وبیسیواد نه توانستن یک شخص تحصیل کرده ارکان حرب سیاست مدار که تعلیمات عالی نظامی اکمال کرده باشند و سخنور عالی که به انګلیسی و روسی ویا فرانسوی صحبت می کرد تعین می کرد که این کار را نه توانستن ودر سوالات که به وی مواجه می شود جواب داده نمی تواند این یک مثال کوچک بود ، حال درمورد کابینه ومجلس وزرا به عین ترتیب، مثال دیګر وزیر خارجه افغانستان که از طفولیت در امریکا زندګی کرده نه توانسته انګلیسی را انطور که لازم بود یا د بګیرد نمی دانم سماوارچی بود یا کافی فروش یا لیفلت می کرد چون عضوشبکه جاوسوسی امریکا بود امریکایی ها اورا در پوست های مهم دولتی تعین کرد وامروز ازروی ورق درست خوانده نمی تواند درحال که وزیر خارجه افغانستان باید اقای ( ملک ستیز ) باشد، یا اقای سیقل باشد یا اقای سعیدی باشد ،در پهلوی این اقای کرزی که سر قوماندان اعلی است نمی داند که وضع در کشور به چې منوال است ،به کدام سو در حال حرکت است ،سویه تجهیز واکمال قووای مسلح وی تا چي حد است ، هر روز شکایت از وزرا ، از کرزی، از وقاضیان ورشوتستانها ودیګران از طرف مبصرین وسیاسیون در میزهای مدور ویا در مصاحبه ها وهم چنان در موارد خطرات ناشي از دشمن بعداز سال ۲۰۱۴ صحبت ها می شود می شود در حال که اګر به هوشیاری وبا تدابیر معین به حل مساله افغانستان بعد از سال ۲۰۱۴ نګاه سرسری بکنم برای تان به اطمنان ګفته می توانم که اګر پیشنهاد های مرا قبول نمایید به صورت کلی هیچ کار خراب رخ نمی دهد، اما باید بفهمیم که چرا خارجی ها و داخلیها وضع را تشویش اور تلقی می نمایند اینها تا توانستن بین اقوام پشتون – هزاره – ازبک – تاجک درز وشقاق انداختن طالبها را به فرکسیونهای مختلف ( امریکایی – انګلیسی – جرمنی – فرانسوی – پاکستانی – ایرانی – عربستانی وملل متحد تقسیم کردن تا حین بیرون شدن کامل خارجی ها اوضاع را مثل که در عراق تنظیم کردن در افغانستان عین حالت را تکرار نمایند )ازین خاطر نماینده ملل متحد در افغانستا اقای ( میان کو ) در شورای امنیت می ګویند که تشویش جدی وجود دارد که بعد از سال ۲۰۱۴ دست اورد های ۱۲ ساله نابود خواهند شد ، این ادم نه به فرهنګ ونه به خصلت افغانها بلد است واو هم یک ادم عادی کشور خود بوده که در طول زندګی یک نسخه مفید را برای بیرون رفت کشور خویش پیش نه کرده که باز برای افغانستان پیش کند ، در عین زمان ریس جمهور المان در مزار شریف می ګوید که فساد کسترده در افغانستان باعث شده که مردم افغانستان بالای کشور های خارجی اعتماد نه نمایند ، بلی فساد را شما در بین دولت مردان کرزی ترویج ساختین وتمام کشور های خارجی در تشویق وترویج فساد اداری در افغانستان مسول درجه یک می باشید، وباز هر کس از کنج وکنار صدا می کند که نقش پاکستان در تعین سرنوشت افغانستان واوردن صلح بسیار مهم وحیاتی است ، بلی برای انهایکه تا حال نوکر ، مزدور وغلام حلقه بګوش پاکستان است حرف شان درست است اما چرا درین ۱۱ سال پاکستان درمورد ارامش اوضاع در افغانستان یک ګام عملی بر نه داشت ، اما باید به تاریخ ګذشته اجداد ونیاکان یک مرتبه برګردیم که اګر افغانها بین خود تصمیم بګیرند ومتحد شوند هیچ کشور مانع امنیت وترقی در افغانستان شده نمی تواند وبه هیچ وجه به حرفهای رهبران تنظیم ها نه زبانی نه فیزیکی هموطن تان را تهدید و نکوشید هوشیار باشید وحدت ملی ضامن پیروزی تان بالای قویترین دشمن می باشد.
    حال مشکل را بعد از سال ۲۰۱۴ چطور حل می نماییم نظر شخص من چنین است : -
    ۱ – مراجعه به دوره مکلفیت دوساله سربازی ،تشکیل قووای مسلح کشور از ۳۴۰ – ۴۰۰ هزار نفر سرباز ،افسروخورد ظابط ، چرا دوره مکلفیت ؟؟؟
    به خاطر اینکه امروز از استقلال ، ترقی ، مال ، جایداد ، دارای ، امنیت مردم ، سرباز اجیر وتنظیمی ، سمتی ، دستوری ، زیر فرمان رهبران جهادی وقوماندانان تفنګ به دست خدمت می نمایند ، که در حال حاضر در حدود ۳۵۰۰۰ نفر ان غیرحاضر وفراری اند ، اګر خدای ناخواسته جنګ بین افغانستان وپاکستان در بګیرد نصف این سربازان اتومات فرار می نمایند به خاطر اینکه رهبران جهادی وسربازان تحت امر وقوانده شان همیشه در طول ۳۲ سال کشتارخونین به دشمنان به حساب منافع شان اتلاف های را بوجود اوردن مثل ( اتلاف حکمتیار با دوستم از دوستم به طالبها ، از حکمتیار وسیاف با طالبها- ازمسعود با دوستم ) و همه رهبران تنظیم ها همین اکنون زیر فرمان ( آی اس آی وسپاه پاسداران ) ایران قراردارند ، چون این ها صرف برای ۱۰۰۰۰ افغانی امروز می جنګند ، انها به خاطر ( استقلال – تمامیت ارضی – دفاع از نوامیس ملی – حفظ ارزشهای ملی – مقدسات اسلامی – حفظ رسوم وعنعنات افغانها – نمی جنګند از جانب دیګر اګر فردا باز پاکستان ګماشته ګان خویش را ( حقانی – ملاعمر – حکمتیار ) را با کوماندو های خویش در استقامت های که در انجا ذهنیت های مردم برای شان اماده است درانصورت به این قووای مسلح ( پنج الفا او ) طبق متل مردم ما که با ( زاغ بودنه ګرفته نمی شود ) ګویا به این قووای مسلح شما باز به جنګ خانه به خانه مواجه می شوید و ازهمین رو دولت مردان کرزی فامیل های خویش را قبلا در خارج جابجا نموده و ( عاصی می ماند ودوزخ ) مردم بیچاره بار زیر کوت خاک دفن خواهند شد برای اینکه برای دشمن داخلی مجال حمله داده نه شود قووای مسلح مربوط به همه مردم ونماینده همه مردم ( قووای مسلح ملی ) باید ساخته شود ، در حال که اګر اوردوی ملی سراز نو تهداب ګذاری شود در ان وقت هر کسې مکلف خواهند بود که از مادر وطن ( خاک افغانستان ) که در حقیقت مادر همه افغانها است دفاع وحراست نمایند امروز قووای مسلح افغانستان به صورت کل یک قووای مسلح ( اجیر – تنظیمی ، مصلحتی – ودستوری است ) که به فرمان امریکا تهداب ګذاری شده ، چرا به فرمان امریکا ؟؟
    به خاطر که سرباز معاش بګیرد ودر بدل پول خدمت نمایند.
    به خاطر که مشاورین غربی معاشات دالری در افغانستان بګیرند .
    به خاطر که اګر پول داده نه شد همه قووای مسلح خلع قدرت شوند .
    به خاطر اینکه وزارت های قووای مسلح همیشه زیر بار قرضه های غرب باشند.
    برای افغانستان هیچ کشور مفت کمک نمی کنند وشما می بینید که در غرب در هر کشور غربی به ملیونها نفر بیکار وګدایی می نمایند وخانه نه دارند .
    حال اګر دوره مکلفیت شروع شود از پول قرضهای خارجی در امان می شویم ودیکتات هیچ کدام را نمی پذیریم ، به بودجه دولت مقدار زیادی پول عاید می شود که سالانه یک بند برق کلان توسط ان پولهای صرفه جویی شده از معاش سربازان ساخته می توانیم و پول را از منابع داخلی تمویل می نماییم اګر معادن سنګ های قیمتی در دست دولت باشد سالانه ۷-۱۰ ملیارد دالر نصیب دولت می شود ، از ګاز ونفت از اهن و میس ،ازهیرویین وتریاک وچرس در مجموع در حدود ۲۲ملیارد دالر نصیب دولت می شود ،وانهایکه به تربیت سربازان می اندیشد افسرا با تجربه افغان در کنج خانه نشسته ویا کچالو فروشی می نمایند لطفا برای شان موقع بدهید که از هر خارجی کرده سرباز با تجربه تربیه نماید ، و معاشات مشاورین هم صرفه جویی می شود ، از همه کرده مهم این است که سربازان را به سلاح های که من قبلا به نمایندهای مردم در پارالمان عسکسهای انرا ارسال نموده بودم ویا اګران عکس ها نه دارید از افسران ارکانحرب امروزی تان ( لوی درستیز – معاونین لوی درستیز ) که سلاح های زمان دکتور نجیب الله را دیده بود به شمول قووای هوایی که (قهرمان اقای عبدالوهاب وردک و قهرمان دوران خان ) در بخش هوایی برای تان مشوره می دهند مجهز بسازید ودر صورت که کارهای متذکره را به جدیت وپیګیری انجام دهید از یکطرف دشنان داخلی تان زود تار ومار می شوند و برای دشمنان خارجی دیګر راه وچاره به جز را صلح چیز نمی ماند ، این است رمض اصلی پیروزي در جنګ وستراتیژي نظامی ودکتورین حربی برای افغانستان برویت این فورمولبندی باید تنظیم شود .
    اقایون اعضای پارلمان افغانستان ، مردم شریف وبیسیواد کشور عزیزمان خوب دقیق شوید که سرنوشت همه مربوط است به ساختار نظامی افغانستان ، کشورهای غربی به شمول امریکا به هیچ وجه ارزو نه دارند که در افغانستان صلح پایدار بیایند ، چرا امروز غربیها از افغانستان فرار می نمایند ووظایف خویش را که نابود کردن دشمنان افغانستان بود تکمیل نه کرده فرار می نمایند چندین دلیل است که من مختصرا در بین قوس به شما می نویسم ( مثاله رسیشن یعنی وضعیت خراب بانکی وپولی – بیکاری زیاد – انفلاسیون – ګرسنګی – مبارزه علیه حضور نظامی شان در افغانستان وتلفات سربازان وافسران شان – حضور فعال روسیه وچین در توازن قووای نظامی وبرتری های این کشور ها – معتاد شدن سربازان شان به مواد مخدر در افغانستان – واکمال بودن شان با یورانیم ودیګر مواد ضروری از افغانستان – طولانی شدن جنګ در افغانستان و نه داشتن یک دست اورد جنګی در جنګ در افغانستان – ودیګر ) از طرف دیګر درین مدت ۱۱ سال یک پروژه عام المنفعه را در افغانستان تهداب ګذاری نه کردن ،دلیل این همه تعطیل ومعطلی در امورات در افغانستان پیدا کردن وخریدن وبوجود اوردن یک نیروی مزدور ، بیخرد ، پول پرست ، بیګانه پرور ـ ریزرف ونوکران ګوش به فرمان شان در اینده ها در افغانستان بود که به ان نایل امدن وشما دعوت های شان را دیدین که به جرمنی وفرانسه عده سیاسیون افغانستان را به نامهای مختلف تحت عناوین واجندا های مختلف برای اغوا ګریها وتغیر ذهنیت مردم افغانستان فرامی خوانند ، به همین ترتیب در غرب نیز برای افغانهای محاجر همین ګونه پروژه ها ودام ها شاندن وبسیاری را درین دام ها ګرفتن وامروز نوکران زرخرید غرب می باشند که شما نمایندهای شان را می بینید که در افغانستان به مقامات عالی نصب نمودن والف در جګر شان نیست صرف چند کلمه انګلیسی تیز را یاد ګرفتن ولی مزدور امریکایی ها می باشند ، یک مثال زنده ( من در لندن در هوم افیس برای ترجمانی امتحان انګلیسی می دادم برای من دونفر افغان یکی از مشرقی ویکی از کابل دو بچه های جوان را که نماینده های شبکه های جاوسوسی هوم افیس بودن اوردن واز من امتحال اخذ نمودن باور کنید که این دونفر زبان خودشان را نوشته کرده نمی توانست وباز چطور از من امتحان می ګرفت درحال که من مکتب ارکانحربی را درهندوستان به انګلیسی خوانده بودم ودر لندن کورس خاص ترجمانی را نیز تکمیل نموده بودم ودکتورای خودر در لندن به انګلیسی دفاع کردم وشهادتنامه پشتو را از کړو زی وزارت دفاع که افسران جنرال به نام وی اشنا هستند به دست اورده بودم ودر زمان امین قاتل دستوری مرا از معلمی توپچي په معلمی پشتو در حربی پوهنتون تعین نمود که من معلم پشتو در حربی پوهنتون شدم ) ودر ان زمان من در لندن در سه ( بارو یا کنسل ) در کرایدون – در واندزورد – در میرتن ) ترجمان رسمی بودم وماهانه مبلغ ۳-۴ هزار پونډ معاش می ګرفتم برایم بسیار تعجب آور بود که مرا این دو افغان ناکام ساخت ولیل آن این بود که اګر من در چوکات هوم افیس بیایم شاید مقام شان در خطر به افتد ، البته که بعد از دو ماه دو باره هوم افیس به من تلفون کرد که مرا به پوست خوب به افغانستان اعزام می نماید که من قبول نه کردم به همین ترتیب در ( بی بي سي لندن ) چند نفر ارتباطی است وبه هیچ وجه طرفدار این نیستن که دیګران در انجا تعین شوند ،مقصد من این است که لطفا منتظر غرب نشوید خودتان پلان کاری تان را برای ۲۰۱۴ ازین جا( ساختار وتجهیز قووای مسلح ملی ) اغاز نمایید واګر به این کارها موفق شدین باور کنید که هیچ ګونه تشویش نه داشته باشید یک چیز را برای تان به عرض برسانم که لطفا از نوشخوار تکراری کلمات اشرار و کمونست وطالب بپرهیزید وانهایکه عقده یی هنوز این حرف ها را می زنند انها دشمنان واقعی مردم ونوکران پاکستان – ایران عربستان وغربی ها می باشند شما در اخرین تحلیل ملت می سازید که فعلا ما نه داریم وبرای اینکه ملت می سازین باید هم پذیر وهم یکی دیګر ا بقبولانید درغیر ان یک روز خودتان واولاد تان درین فاجعه ازبین می رود
    مُشاطرة هذه المقالة على: reddit

لا يوجد حالياً أي تعليق

مواضيع مماثلة

-

اكنون الخميس 2 مايو 2024 - 9:12 ميباشد