پندار نو

هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.
پندار نو

سایت مستقل و غیر وابسته به احزاب و گروه های سیاسی

تو پاسبان هوت انسان خود باش !

admin
    Admin

تعداد پستها : 7126
    Registration date : 2007-06-20
    20080922

تو پاسبان هوت انسان خود باش ! Empty تو پاسبان هوت انسان خود باش !

پست  admin

از توردیقل میمنگی

تو پاسبان هویت انسانی خود باش وز کجروان میندیش!!!!ء

من مسافری از شهر بیعدالتی های تاریخم وقاصدی ازمحصورین در جزیرۀ تبعیض وبیدادگری ،که در آن جزیره از من محکوم به تبعید، ازخاستگاه هویت انسانی ام. در آن حصار تهیدستی از همه چیز ،هریغماگری پارۀ از پیکرۀ هستی ام را به تاراج برده .هر کسی به شیوه ورسم خود ،گهی نامم را ربوده وزمانی هم نانم را،ودر معرکۀدیگرزبان وفرهنگم راو در آخرین حساب هم همه چیزم را باهم !
    من گمشده در وادی زمان وهمهمۀ بای های مضحک دوستی ها ودشمنی های غریب، امروز نیک میبینم که :در منجلاب خودگم گشتگی نه بانام خود آشنائی کامل دارم ونه هم نانی که مناعتم را تکمیل کندونه هم زبانی که سوختن وساختنم را بازگو .وچی بیرحمانه همه چیزم را از من ربوده اند!!!!!! .ولی هنوز هم همسفران غاصب ،خواهان انتقام ازتمامیت هستی ام بوده وشاهد آنم که همه چیزم درمعرض انتقام گیری های هدفمند آنان قرار دارد .تا با تهی شدن از همه چیز انسانی خودم در کوره راه های تاریخ سرگردان وبا محکومیت درحقارت بی زبانی ومهجوریت از معنای هست انسانی خویش امرار حیات نمایم.
    میخواهم از خواب گران بر خیزم وبی آنکه دغدغۀ دشمنی با کسی را در سر گیرم فقط طالب حق خویشتن باشم .
    دردا وحسرتا که ستمگاران خون آشام مجالم نمیدهند وبا هزاران نیرنگ راهم را میبندند وخواهان باقی ماندنم در نقش زمین خورده وبی خبر از خویشتن انسانی من میباشند.
    من فریادمیکشم که درین معرکه خواهان سرقت وتصرف هیچ چیز ازهیچ کسی نبوده ونیستم .محض خواهان اعادۀ هستی غارت شدۀ خلق خویشتنم که ، در کنار دیگران از آن خود حقیقی خویشتن باشند. مگر کور دلان بدان باور توانند کرد؟ وقانع بدان خواهند شد که من هم فارغ از قیود بردگی همسان باایشان باشم ؟؟هر گز !!!!
    پس ای خواهر وای برادر !
    خوابیدن در متن این باطلاق کثیف وانتقام چنگیزها وتیمورها را در زندگی امروزی که دیگر نه دور چنگیز است ونه هم اورنگ تیمور با مظلومیت باژ دادن بیشتر از این سخت ننگین است. بپا خیز ودر این اوضاعی که کارد تا استخوانت رسیده، تا رمقی در توان داری فریاد کن وغریو برپا ساز ودر راه رهائی خود ازاین منجلاب شوم قامت افراز .
    توکه درین قامت افرازی رهزن حق وهویت هیچ کسی با هیچ عنوانی نیستی ونخواهی بود ،پس باک از چی داری ؟ بگذار هر ناکس بی خبر از خود، هر اتهام نامردانه وذلیلی راکه نسبت به تو روا دارد ، نثارت کند. درین بازی برای تو هیچ چیزی ننگین تر از آن نیست که تو در خانۀ خود ودر کنار دیگرانی که خانه وکاشانه ات را تصاحب کرده ، نام وهویت ات را بی شرمانه ترور نموده اند هنوز هم بیگانه حساب شوی .واز گفتن این حقیقت که تو محروم ومحکوم هستی بیمناک باشی!!!!!دشششششمن از همه چیز تو بیمناک است هم از خاموشی وهم از گویائی تو، مگر نابودی مطلقت!پس بگذار هر نامی را که نثارت میکند مبارک بر خودش باد ،ولی تو راهت را درست وهدفت را دقیق انتخاب کن که مبادا همطراز آنان شوی وز صدایت بجای دشمنی با ظلم واستبداد ، ظالم وستمگرپر خاشگری با توده های بی خبر ومظلوم بگوش آید وتوخود درتکاپوی احراز مقام ذلیل مستبد باشی!!!!!!هر گز مباد این چنین!
    به این میاندیش که دشمنانت چی میگویند : پان تورکیست ویاتجزیه طلب ویا در بهترین حالت هاهم نصیحت گر تو باشند که دست از مبارزه درطریق احقاق حقوق از دست رفته ات باز داری وحرفت را چون زهر در سینه ،که مبادا این یا آن از گفتارت خشمگین شود، ویاهم در موازنۀ جنگ قدرت میان این وآن منافع انسانی تو همیشه پامال باقی بماند ولی او علم بردار قدرت طلبی اپوزیسیونی به نفع قوم وقبیلۀ خو ثابت قدم ودر موازنه باشد !!!!!
    بایداز خود جویا شد که چرا؟؟
    تو میسوزی وخاکستر میشوی وآن مردک نامردهنوزهم فریاد میکشد که خاموش باشی ویا اگر فریاد میکشی ، فریادت همسو وهمگون با فریاد های عظمت طلبانه وغاصبانۀ او باشد که گاهی از وحدت ملی در نبود ملت حرف میزند وگاهی هم از هموطنی ومنافع مشترک در فقدان هر نوع زمینۀ وجودی وعادلانۀ آن!!! وگاهی هم از حوضه های اشتراکی در مدنیت های خیالی در جنگ تاریخی خود بر علیه تاریخ وهمه چیزتو!مگر شیادانه گاه گاهی برادرت خطاب ودر دل نیشخند میزند که هنوز هم پیمانۀ انتقامش به پری نرسیده!
    وای بر تو که با چنین همرهان سست بنیاد همسفری که از تو هدیۀ جان در تأمین توشۀ راه اغواگرانۀ خود میخواهند ولی تورا از اندیشیدن به منشأ ومبدأ درد هاورنج های صعب العلاج پیکر زخمی وهزار پاره ات باز میدارند.
    دشمن از هیچ چیز تو به این اندازه هراسان نیست که از فریا دهای خواب شکن وطوفان خیزتو .مباداکه از جرس قافلۀ آگاهی که فریاد تو جان مایۀ آن است این بخواب رفته گان افیونی تاریخ از خواب بیدار شوند وکاخ جبروتی ایشان را واژگون سازند!!!
    وآنگاه ایشان اسیران دیروز را در مقام برابری با خود در امروزبینند. !چی شکوهمند است آن روز!
    خواهر وبرادر !
    راه تو روشن وهدفت معین است که نه چیزی کمتر از رهائی ونه هم چیزی بیشتر از رهائی در آن گنجایش دارد ، پس راه خود رو که در عقب خود ازکار کرد های دیگران تو جوابده نیستی !!همانندآنکه عدۀ سرگردان قبرستان های تاریخ اند که استخوان قدرتمندی را جهت بالیدن امروز خود دست وپا کنند. که تو از آن بی نیازی! وهمین کافیست که به نسل انسان تعلق داری وبس ودرمتن این نسل هم مهتاج جستجوی نامت نیستی که بی نامان دشمن آن اند
    مُشاطرة هذه المقالة على: reddit

لا يوجد حالياً أي تعليق

مواضيع مماثلة

-

اكنون الجمعة 29 مارس 2024 - 13:51 ميباشد