پندار نو

هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.
پندار نو

سایت مستقل و غیر وابسته به احزاب و گروه های سیاسی


  بازی شیطان ـ امپیریالیزم ـ جنگ ، جنایت

  avatar
  admin
  Admin

  تعداد پستها : 7126
  Registration date : 2007-06-20
  20200201

  بازی شیطان ـ امپیریالیزم ـ جنگ ، جنایت Empty بازی شیطان ـ امپیریالیزم ـ جنگ ، جنایت

  پست  admin

  کتاب هفته (دانلود رایگان)
  عنوان کتاب: بازی شیطانی
  نویسنده : رابرت دریفوس
  مترجم: فریدون گیلانی

  «بازی شیطانی، گزارش ناگفته‌ای است از سیاست‌های امریکا که در شصت سال گذشته با هدف توسعه و تقویت طیف راست اسلامی برای تامین سلطه‌ی اقتصادی و استراتژیک امریکا در خاورمیانه‌ی زرخیز.»

  دربارۀ این کتاب نوشته اند:
  کتاب «بازی شیطانی» نوشتۀ «رابرت دریفوس» یکی از مهمترین‌ پژوهش‌ها در پیرامون ظهور و گسترش بنیادگرایی اسلامی در جهان معاصر است که در سال ۲۰۰۶ برای نخستین بار منتشر شد. به اعتبار آن‌چه در کتاب آمده است، این کتاب را می‌توان شصت سال حمایت ایالات متحده از بنیادگرایی اسلامی خواند. اهمیت و ارزش چنین پژوهش‌هایی، این‌روزها و در شرایطی که خاورمیانه در آتش و خون و خشونت گرفتار آمده است بیش از هر زمان خود را نشان می‌دهد. با خواندن چنین آثاری است که خواننده درمی‌یابد طرح پرسش‌هایی در مورد سکوت معنادار ایالات متحده در برابر خشونت‌ها و قساوت‌های گروه‌هایی نظیر «داعش» چندان منطقی نیست، اگر چه ارتش امریکا به بهانه‌ی سرکوب چنین گروه‌هایی، سلسله‌ای از جنگ و خشونت را پس از رویداد ۱۱ سپتامبر در خاورمیانه آغاز کرده باشد. چنان‌ که ناشر کتاب نیز آورده است، «بازی شیطانی، گزارش ناگفته‌ای است از سیاست‌های آمریکا که در شصت سال گذشته با هدف توسعه و تقویت طیف راست اسلامی برای تامین سلطه‌ی اقتصادی و استراتژیک امریکا در خاورمیانه‌ی زرخیز بوده است.» و با رهگیری چنین سیاست بلند مدتی است که می‌توان دریافت چرا طرح پرسش فوق بی‌معناست وقتی اراده‌ی این دولت امپریالیستی بر گسترش و تعمیق همین خشونت‌ها و قساوت‌ها استوار است. این سیاست‌ها که تحت استراتژی عمده‌ی «حمایت از بنیادگرایی اسلامی و مبارزه با کمونیسم» از اواسط دهه‌ی ۵۰ قرن بیستم و در دوران «آیزنهاور» کلید زده شد، در سال‌های پایانی قرن بیستم و آغازین سال‌های قرن بیست و یکم با ظاهر «تامین امنیت جهانی» و «گسترش دموکراسی» خود را پشت رویداد همچنان مبهم یازده سپتامبر بازسازی کرد و در ظاهری تازه چنان امنیتی را برای جهان و به ویژه خاورمیانه رقم زده است که امروزه و لحظه به لحظه در فلسطین و عراق و سوریه و حتا نیجریه شاهد آنیم. برپایه‌ی اسناد و یافته‌های این کتاب ارزشمند است که ناشر کتاب در مقدمه‌ی خود و به سال ۲۰۰۶ مدعی شده است؛ «آن‌چه در منظر است، دموکراسی و امنیت مورد ادعا نیست، بل‌که مطمئنن آینده‌ای سرشار از اشتباه، انفجار و انهدام است.» گویی نویسنده و ناشر برفراز «کوبانی» و کوبانی‌ها، خاورمیانه‌یِ امروزِ حاصل تمهیدات درازمدت ایالات متحده را می‌دیده‌اند.»
  خواندن عمیق این کتاب برای پی بردن به علل حوادث کشور ما و جنگ‌های منطقه کمک میکند و در پرتو آن خواهیم دانست که چه نیرنگ ها و بازی های برای ثروت اندوزی جهانخواران در جریان است و چگونه مردم بیچاره و بی نوا قربانی زراندوزی شماری سرمایه داران میشوند.
  کتاب از لینک زیرین قابل دانلود است:
  لینک pdf جلد اول

  http://rahparcham1.org/…/بازی-شیطانچگونه-ایالات-متحده-بند-ا…

  **
  لینک pdf جلد دوم

  http://rahparcham1.org/…/upl…/2020/01/بازی-شیطان-جلد-دوم.pdfبازی شیطان ـ امپیریالیزم ـ جنگ ، جنایت Ou_o_u10
  مُشاطرة هذه المقالة على: redditgoogle

  لا يوجد حالياً أي تعليق


   اكنون الجمعة 27 نوفمبر 2020 - 6:13 ميباشد