پندار نو

هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.
پندار نو

سایت مستقل و غیر وابسته به احزاب و گروه های سیاسی


  نابود کننده گان لیبیا اکنون "برای لیبیا"

  avatar
  admin
  Admin

  تعداد پستها : 7126
  Registration date : 2007-06-20
  20181119

  نابود کننده گان لیبیا اکنون "برای لیبیا" Empty نابود کننده گان لیبیا اکنون "برای لیبیا"

  پست  admin

  نابود کننده گان لیبیا اکنون "برای لیبیا" Oau_a_10
  نابود کننده گان لیبیا اکنون "برای لیبیا"
  ‫ نوشته: مانلیو دینوچی
   برگردان: فرهاد بارکزوی
  برگرفته شده از تارنمای شبکه ولتر

  پس از شکست امانوئل ماکرون در حل بحران لیبیا، حالا نوبت جیوزپه کانته رسیده تا چیزهایی را تجربه کند. روم در برخوردای از حمایت قصر سفید؛ موقعیت بهتر از پاریس دارد. در این احوال امکان ناچیزی وجود دارد تا این « پری های آسمانی »، که مثل گرگان درنده لیبیا را بلعیدند، به دستاوردی برسند.

  حلال ماه (نشان اسلامیزم) که به شکل یک نیم کره به تصویر کشیده شده و در پهلوی آن یک ستاره و کلمه هایی « برای/همراه با لیبیا » نقش بسته، « دنیایی را بیان می کند که نیت دارد تا در کنار لیبیا قرار بگیرد »: این لوگوی « کنفرانس برای لیبیا » است که، طوری که پرچم سه رنگ در زیر هلال/نیم کره زمین آنرا به نمایش گذاشته، توسط دولت ایتالیا سازماندهی شده است.
  کنفرانس بین المللی به تاریخ های ۱۳-۱۳ ماه نوامبر در شهر پالرمو، در همان جزیره سیسیل که هفت سال پیش پایگاه عمده آغاز جنگی بود که ناتو زیر فرماندهی ایالات متحده توسط آن دولت لیبیا را سرنگون کرد، دایر شد. این جنگ با تمویل و تسلیح مناطق قبیلوی و گروه های اسلامگرای دشمن دولت ترابلس و نفوذ آنها در میان نیروهای ویژه کشور، که شامل هزاران مزدور قطری پنهان شده « زیر نام مخالفان لیبیایی » می شد، آغاز گردید. سپس در ماه مارچ ۲۰۱۱ حمله هوایی نیروهای بحری ایالات متحده آمریکا و ناتو آغاز شد که ۷ ماه دوام کرد. نیروی هوایی ۳۰۰۰۰ ماموریت را انجام داد که از جمله ۱۰۰۰۰ آن هجومی بودند و طی آن به تعداد بیشتر از ۴۰۰۰۰ بمب و موشک را پرتاب کردند.
  ایتالیا با یک اراده سیاسی گسترده از راست تا به چپ، نی تنها با نیروی هوایی و بحری خود، بل با در اختیار قرار دادن ۷ پایگاه هوایی خویش به نیروهای نظامی ایالات متحده و ناتو که عبارت بودند از پایگاه های: تراپانی، سینگولینا، پانتیلیریا، جیولیا دل کوله، آمندولا، دسیمومانو و آویانو، در این جنگ شرکت ورزید.
  ناتو با این جنگ سال ۲۰۱۱؛ دولتی را تخریب کرد که در کرانه جنوبی مدیترانه، درست در موقعیت مقابل ایتالیا، با وجود اختلاف های داخلی قابل توجه خویش، (از قول یک سند سال ۲۰۱۰ خود بانک جهانی) « به یک سطح بالای رشد اقتصادی و انکشاف بشری » رسیده بود و این در میان تمام کشورهای آفریقایی بالاترین سطح بود. ما شاهد آن بودیم که شمار نزدیک به دو میلیون تن کارگر، که بخش اعظم آن آفریقایی تبار بودند، در کشور لیبیا به شغل دست یافته بودند. در عین زمان لیبیا با دارایی های مستقل خویش زمینه زایش یک ارگانیزم اقتصادی غیروابسته و یک پول/ارز آفریقایی را میسر ساخته بود.
  طوری که از ای- میل های هیلاری کلینتون وزیر خارجه بر می آید، ایالات متحده آمریکا و فرانسه با هم توافق کرده بودند تا پیش از همه چیز، برنامه قذافی برای ایجاد پول/ارز آفریقایی، که بدیل دالر و فرانک تحمیل شده فرانسه CFA بر ۱۴ کشور مستعمره سابق آفریقایی بود، را سد واقع شوند.
  پس از نابودی دولت و قتل معمر قذافی، در فضای بی نظمی که در پی آن به وجود آمد، در سطح ملی و بین المللی یک نبرد چاقو کشی برای تقسیم غنایم بزرگ: ذخیره هایی نفتی که در آفریقا بزرگترین هستند، و گاز طبیعی، یک بستر عظیم آبهای فوسیلی، این طلای سفید که در آینده از طلای سیاه باارزش تر خواهد بود، خاک خود لیبیا که از اهمیت درجه اول جیوستراتیژیک برخوردار است، ثروت های مستقل در حدود ۱۵۰ میلیارد دالر که در خارج از لیبیا توسط دولت این کشور سرمایه گذاری شده بود و در سال ۲۰۱۱ در بزرگترین بانک های اروپایی و آمریکایی « منجمد » ساخته شدند، یا به بیان دیگر دزدی شدند، آغاز یافت. بطور نمونه، از ۱۶ میلیارد یورو سرمایه لیبیا که در ایروکلیر بانک در بلجیم و لوکزامبورگ قید گردیده بود، ۱۰ میلیارد آن لادرک شدند. « از سال ۲۰۱۳ - نظر به گزارش مستند RTBF (رادیو تلویزیون فرانسوی زبان بلجیم) - صدها میلیون یورو که از آن مبلغ متذکره گرفته شده بودند؛ برای تمویل جنگ داخلی، که باعث بحران عمیق مهاجرتی گردیده، به لیبیا فرستاده شده است ».
  مهاجران آفریقایی زیادی در لیبیا توسط ملیشه های اسلامی زندانی و شکنجه شده اند. لیبیا به یک راه عمده ترانزیتی جریان آشفته مهاجرتی، که هر سال در بحیره مدیترانه بیشتر از بمباران سال ۲۰۱۱ ناتو قربانی می گیرد، برای قاچاقبران و معامله گران بین المللی مبدل گشته است.
  دیگر نمی شود خاموش نشست، به طوری که سازمان دهنده گان مخالف با نشست پالرمو می کنند و منشا این تراژیدی بشری را در جنگ ایالات متحده آمریکا و ناتو می دانستند که هفت سال پیش یک دولت آفریقایی را بطور کامل نابود کردند، می دانند.
  مُشاطرة هذه المقالة على: redditgoogle

  لا يوجد حالياً أي تعليق


   اكنون الخميس 3 ديسمبر 2020 - 7:18 ميباشد