پندار نو

هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.
پندار نو

سایت مستقل و غیر وابسته به احزاب و گروه های سیاسی


  روسیه برای مقابله با تجاوز احتمالی ناتو آماده می شود

  avatar
  admin
  Admin

  تعداد پستها : 7126
  Registration date : 2007-06-20
  20181114

  روسیه برای مقابله با تجاوز احتمالی ناتو آماده می شود Empty روسیه برای مقابله با تجاوز احتمالی ناتو آماده می شود

  پست  admin

  روسیه برای مقابله با تجاوز احتمالی ناتو آماده می شود Oau_a110
  روسیه برای مقابله با تجاوز احتمالی ناتو آماده می شود

  ‫نویسنده: والنتین واسیلسکو
  برگردان: فرهاد بارکزوی
  منبع: تارنمای شبکه ولتر

  تمرین های نظامی روسیه بنام وستوک ۲۰۱۸، که چین و منگولیا هم در آن شرکت داشتند، نه نیت تهدید ناتو را داشت و نی برای اثبات توانمندی های ماسکو بود. این تمرین بطور مشخص برای آماده ساختن کشور برای یک جنگ جهانی بود که روسیه بار دیگر آنرا محتمل می شمارد. مسکو با پیشبینی آنکه ایالات متحده از توافقنامه بین المللی هسته یی بیرون می شوند، سطح آماده گی خویش برای یک جنگ سرد را ارتقا می بخشد.
  تمرین های نظامی وستوک ۲۰۱۸ روسیه از تاریخ ۱۱ تا ۱۷ ماه سپتامبر در منطقه سایبریا و خاور دور انجام شدند. رسانه ها گزارش دادند که در این تمرین ها شمار ۳۰۰۰۰۰ تن سرباز، ۳۶۰۰۰ عراده جنگ افزار زرهی، هزار بال هواپیما، ۶۰۰۰ تن پراشوتیست و ۸۰ فروند کشتی جنگی شرکت داشتند. پس از سال ۱۹۸۱؛ این بزرگترین تمرین نظامی بوده است.
  آنچه گزارش نشده است
  هدف اصلی روسها عبارت بود از بررسی وضع آماده گی مقام های نظامی و غیر نظامی فدراسیون روسیه در واکنش نسبت به یک وضع جنگی در مقیاس جهانی. این طرح برای نخستین بار در این تمرین ها شامل ساخته شده و خواستار ارتقای قابل ملاحظه مصرف منابع مالی و انسانی می باشد، و اگر روسیه ارقامی در مورد حمله احتمالی بر قلمرو خویش را در اختیار نداشته باشد، به فراهم آوری این منابع هم نخواهد پرداخت.
  نخستین آزمون در این تمرین ها در بر گیرنده ساختار سیاسی-نظامی کشور بوده و شامل ارتقای ظرفیت سازماندهی در خصوص بسیج امور عملیاتی و ستراتیژیکی فرماندهی ستراتیژیک روسیه در مناطق مرکزی و خاوری کشور بود. آزمون دوم به هدف بررسی پیاده سازی سریع عملیاتی و ستراتیژیک؛ دور از مراکز استخدام و اردوگاه ها بود.
  روشن است که روسیه از برکت استخبارات نظامی؛ از ماه ها پیش می دانست که ایالات متحده از توافقنامه بین المللی هسته یی (INF، که موشک های بالستیک هسته یی با پرواز کوتاه و متوسط؛ مستقر در خشکه را ممنوع قرار داده) بیرون می شوند. « سپر دفاعی ضد موشک های بالستیک » از نوع VLS MK‪-41؛ با مشتقات سیستم انداخت کروز AEGIS از کلاس تایکاندیروگا ایالات متحده در رومانیا و پولند ظرفیت پرتاب موشک های کروز نوع توماهاوک؛ مجهز با کلاهک های هستوی نوع W80 را دارد.
  به طور معمول؛ موشک های کروز ایالات متحده در یک مرحله حمله هوایی/زمینی پیشگیرنده در مقیاس گسترده در دو سمت، که هردو به پایتخت روسیه منتهی می شوند، به جهت هدف گیری ماسکو جابجا شده اند. این دو سمت عبارت اند از جهت گیری ستراتیژیک بحیره بالتیک و بحیره سیاه، که هردو مربوط صحنه تیاتر جنگی عملیات نظامی اروپا می باشند. این می تواند از ناحیه مرزی غربی و شمال غربی روسیه محتمل تجاوز ناتو شمرده شود.
  برخلاف تمرین های وستوک-۲۰۱۸، تطبیقات ترایدنت جنکچر ۲۰۱۸ ناتو در کشور ناروی با سطح بالای تهاجمی، به هدف ایجاد ترس انجام شدند. واحد های اعزامی اتلانتیک برای پیاده کردن نیرو با شرایط مشابه با اوضاع جوی سواحل شمالی روسیه، تمرین هایی را انجام دادند. این واحد ها شامل ۵۰۰۰۰ تن شرکت کننده، ۲۵۰ بال هواپیمای نظامی و ۶۵ فروند کشتی جنگی و یک فروند هواپیمابر و سه کشتی نفربری آمفیبی (دارای چرخبال) آمریکایی بودند.
  ما می توانیم چنین برداشت کنیم که برای روسیه الگو تازه یی بوجود آمده است که هر روز عمیق تر می شود و این کشور باید با آن مقابل شود. مسائل پس از این چگونه انکشاف خواهند کرد ؟
  مُشاطرة هذه المقالة على: redditgoogle

  لا يوجد حالياً أي تعليق


   اكنون الخميس 3 ديسمبر 2020 - 7:43 ميباشد