پندار نو

هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.
پندار نو

سایت مستقل و غیر وابسته به احزاب و گروه های سیاسی


  گرامی داشت از دومین سال روز وفات محترمه داکتر اناهیتا راتب زاد

  avatar
  admin
  Admin

  تعداد پستها : 7126
  Registration date : 2007-06-20
  20160912

  گرامی داشت از دومین سال روز وفات محترمه داکتر اناهیتا راتب زاد Empty گرامی داشت از دومین سال روز وفات محترمه داکتر اناهیتا راتب زاد

  پست  admin

  به تاریخ دهم ماه سپتمبر 2016 محفل یادبود به مناسبت دومین سالروز وفات زنده یاد داکتراناهیتا راتب زاد در هالند دایر گردیده بود، نبی آرین پیام گردانندگان سایت پندارنو و مسعود حداد سرودۀ خویش را به این مناسبت قرائت نمودند که توجه شمارا به آن جلب مینماییم.


  پیام گردانندگان صفحۀ انترنیتی پندارنو
  به یاد مبارز نستوه حزب دموکراتیک خلق افغانستان زنده یاد رفیق اناهیتا راتبزاد
  رفقا و دوستان ارجمند!
  امروز از کشورهای مختلف اروپا اینجا جمع شده ایم تا یاد رفیق مبارز و متعهد به درمان رنجهای بیکران خلق افغانستان، زنده یاد رفیق اناهیتا راتبزاد را گرامی داریم و این گردهمایی خود گواه  صادق است بر شخصیت بزرگ و خواستهای انسانی و شریفانه رفیق راتبزاد که ما را نیرو میبخشد و امیدوار میسازد که میتوانیم با وجود همه پراگندگی های که بنابر عوامل مهاجرت و بی وطنی دامنگیر ما شده است، به دور خواست ها و آرمانهای بزرگ او و با اتکا بر وجوه مشترک فراوان باردیگر جمع شویم و متحد ویک پارچه بخاطر نجات وطن  ومردم پیش برویم و آرمانهای او را تحقق بخشیم.
  رفقا! سراسر زندگی رفیق راتبزاد مالال از کار وپیکار برای نجات مردم ستمدیدۀ ما بود و در قدم نخست با باور براین اصل که بدون تساوی حقوق زن، امکان پیشرفت و ترقی کشور ناممکن است؛ عملاً با قبول خطرات بیشمار، صدای اعتراض زنان وطن را بلند نمود و در پارلمان، برآمدهای خیابانی و گردهمایی های گوناگون، خواست های نصف جامعۀ ما را  با شجاعت بی نظیر مطرح ساخت وبرای تحقق عملی وبهتر آن، هسته سازمان دمکراتیک زنان افغانستان را بنیاد نهاد، آنرا سازماندهی ورهبری کرد و آن سازمان توانست به حیث بازوی قوی ونیرومند حزب ما، حزب دموکراتیک خلق افغانستان مبدل گردد. نقش مهم و تاثیرگذار سازمان دموکراتیک زنان افغانستان در پیکار عادلانه  مردم ما قبل از هفتم ثور، در دوره سیاه ومختنق حکمروایی امین وبعد از ششم جدی با نام رفیق داکترانا هیتا راتبزاد گره خورده است و نسل های آینده کشور مرهون کار وپیکار او بخاطر نجات زنان کشور خواهد بود.
  رفقا! با ذکر اینکه برای گفتن ونوشتن در مورد کارنامه های شجاعانه رفیق راتبزاد ساعت ها وقت ودفترهای بیشمار بکار است ومحفل امروز تنها به خاطر یادبود او ترتیب شده است، لذا با این نوشته مختصر میخواهیم باردگر خاطر نشان سازم که راه و آرمان رفیق راتبزاد برحق بود وسرانجام پیروزی از آن اوست.
  روحش شاد ویاد خاطراتش جاودان است.
  مُشاطرة هذه المقالة على: redditgoogle

  avatar

  پست في الثلاثاء 4 سبتمبر 2018 - 22:54  admin

  .

   اكنون الخميس 3 ديسمبر 2020 - 0:39 ميباشد