پندار نو

هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.
پندار نو

سایت مستقل و غیر وابسته به احزاب و گروه های سیاسی

صداي مادر

admin
    Admin

تعداد پستها : 7126
    Registration date : 2007-06-20
    20130216

صداي مادر Empty صداي مادر

پست  admin

صداي مادر Oouo10
    يک بار با خود به انديشيد
    نويسنده : دکتور طاوس وردک لندن فيبروري 2013
    مادر من ، مادر تو ، مادر شما ، مادر هموطن ، مادر همه در نهايت امر مادر افغانها اين سرزمين ، اين خاک به تو صدا مي کند ،به تو پيغام دارد ، به تو الهام دارد ،به تو نصيحت دارد ، به تو وصيت دارد زيرا او در حال جان کندن است ، او در حال اخرين نفس هاي خود است، واو در حال بسيار مشکل وبسيار به ارمانهاي که هيچ کدام ازان ارمان ها را شما فرزندان بلهوس ، شما فرزندان بي کفايت ، شما فرزندان بي تفاوتش ، شما فرزندان که نسبت به برادران خود کينه ونفرت داشتين ونسبت به خواهران خود اصلا توجه وعاطفه نه داشتين ونسبت به ان قوم وخويش که اميد وطمع به تو داشت وشما بي تفاوت بودين بل اخره از همه کارهاي بد تو که عليه يک ديګر تا امروز مرتکب شدين وباز همه جنايات و تخريبات که عليه يک ديګر نمودين امروز از دست شما به دردهاي نا علاجش ، به دردهاي که هيچ کدام شما التيام نه بخشيدين ، وهم چنان به ان کارها و جفاهاي که عليه ديګران روا داشتين هيچ داکتر و دواي درد او را مداوا نه کرد وبل اخره بيګانه ها و اغيار اورا برهنه ساخت ، بيګانه ها اورا تعجيز کرد وبل اخره بيګانه ها اورا بې ستر ساخت و انواع ظلم وشکنجه را سر او روا داشت و همه بدبختي ها ، همه درد ورنجها وهمه مشقات را به خاطر شما فرزندان تحمل وبه تنهايي قرط کرد ولي شما بسيار ناجوانمردانه ، بسيار بي پروا ، بسيار ناديده ، بسيار غير عاقلانه ، وبسيار ددمنشانه سر خود را به دشمن مادرت تسليم کردي خجالت زده است ، ونه فهميدي زمان که دخترک مرا بيستر ساختن وپيشروي من ان کارهاي سراو کرد که من به زبان نمي توانم بياورم وزمان که برادر تر ا پيشروي من تير بارن کرد و کشت وزمان که دست وپاي برادر تر زولانه زد وزمان که من به ديدار برادرت به زندان بګرام مي رفتم وزمان که برادران ترا در ګوانتانامو روان کرد ايا تو مرا ودرد مرا احساس مي کردي اګر احساس مي کردي پس بګو چې کردي ؟ وتابه کي عليه يکديګر مي جنګين وچرا سلاح به زمن نمي ګذاريد وصلح را درين دامن مادر تان نمي اوريد ؟ اخر انسان هستين يا نه ؟ واز بي غيرتي وبي همتي تو امروز در حال جان کندن هستم بسيار زمان کم مانده که اګر باهم متحد نه شويد؟ وبسيار زمان کم مانده که شما دشمنان تان را نه شناسيد؟ وبسيار زمان کم مانده که شما به اشتباهات ګذشته تان پي نه بريد؟ بل اخره اين مادر که در طول 6000 سال استوار ، مستقيم ، قدراست وبې پروا عليه دشمنان طاغوتي وشيطاني با فرزندان فرزانه خود شهداي راستين سه جنګ تاريخي با انګريز ، با سلطان سکندر ، باچنګيزخان وبل اخره با شوروي ها و پنجابيها وامروز باز براي بار اخر با امپرياليزم خون اشام مشت و پنجه نرم مي کنيد سرفراز وقد راست مي ګشتم اما اين بار شما بين خود بي اتفاق شدين ، اين بار شما را دشمنان وطن بين خود به تفرقه وشقاق ونفافق تقسيم کردن وعليه يک ديګر انداختن خجالت زده هستم وصداي مادر را نه شنيديد اخرين نفس هايم را مي کشم ک برايت صدا مي کنم که خود را بشناسيد وخودرا از يکديګر صدقه وقربان نماييد بيسيواد وبي عقل وناتوان تان را در اغوش بکشيد وبه زور اور بګوييد که اګر باز از زور و قهرت پايين نه شوي وزور وقهرت را بالاي دشمن ازمايش نه کني از طرف مادر( اق) هستي ومن ترا براي ابد نمي بخشم به يادت باشد که پدر تو در تمام حالات از من حراست مي کرد ووطن خودرا دوست داشت ودشمنان افغانستان را شرمسار و تار ومار ساختن ، وزمان که مي مرد براي تان يعني براي فرزندان خويش نصيحت کرد که متوجه مادر تان ( سرزمين ويا خاک ) تان باشيد وقدر مادر تان را بدانيد اما زمان که پول ، سرمايه وزن چشمان تان را کور ساخت وحرص وآز بنا به حرفهاي دشمنان شما را عليه يکديګر انداخت همان روز، روز بدبختي وسياه مادر تان شروع شد توجه کنيدکه همه زر و زور از پيشتان يک روز مي ماند و اين زر وزور براي ابد شما را نجات داده نمي دهند يګانه چيزي که شما را نجات مي دهد نصيحت پدر ومادرت است ونصيحت به خاطر اتحاد همدلي ، برادري وبرابري است ( شنيدين يا نه ) ؟
    بچه ګلم، فرزند عزيزم زمان که تو خورد بودي برادران کلانت از تو مراقبت مي کرد وبه تو شفقت داشت وهميشه ترا به مکتب مي برد وخواهرانت از صحت و سلامت تو هميشه مراقب بودن ، فرزند عزيزم دشمنان شما خانه وکاشانه ما را تخريب کرد ، سوختاند ، به خم پاره و راکت انداز ، بم ها و بمبارد طيارات وفرتاب راکت ها پراند خون برادرانت زمين هاي افغانستان را ابياري نمود اندام هاي برادران تو وخواهران تو را سګ ها ،شغال هاو کرګس ها خورد ، در زير افتاب سوزان زخمي هاي وطن تان از تشنګي جان دادن وکسې نه بود که از حال يک ديګر خبر شوند در ان وخت هم من صدا وفريادم را براي شما فرزندانم شنواندم ولي شما به حرف ملاهاي بيسيواد رهبران تنظيم ها و نوکران انګريز وامريکا وپاکستان وايران عليه يک ديګر قد علم نمودين علت ان فقط خود خواهي جاه طلبي – چوکي ، مقام پرستي وپول پرستي بود ، به بزرګان ، تحصيل يافته ګان، متخصيصين وطن پرست توجه نه کردين وحرف انها را نه شنيدين وهميشه خود کش وبيګانه پرستي را ترجيح دادين در حال که غير افغان ديګر هيچ کسي به درد اين وطن نمي خورد واګر هر کسې تحت هر نام وشکل که زهنيت شما را تغير بدهد دشمن اصلي تان است ، افغانستان سرزمين افغانها بوده وبيدون افغان هيچ کسي حق نه دارد درمورد سرزمين مادري تان تصميم بګيرد ، خود را بشناسيد که خدا را بشناسيد اګر خودرا نه شناختين خدا را نيز نمي شناسيد وبل اخره مادرت به خاطر توجه نه کردنت اين ارمان را به ګور خواهند برد .
    مُشاطرة هذه المقالة على: redditgoogle

لا يوجد حالياً أي تعليق

اكنون الأربعاء 2 ديسمبر 2020 - 11:57 ميباشد