پندار نو

هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.
پندار نو

سایت مستقل و غیر وابسته به احزاب و گروه های سیاسی


  آيا واقعأ ماموريت امريکا در افغانستان تمام شده است؟

  avatar
  admin
  Admin

  تعداد پستها : 7126
  Registration date : 2007-06-20
  20130213

  آيا واقعأ ماموريت امريکا در افغانستان تمام شده است؟ Empty آيا واقعأ ماموريت امريکا در افغانستان تمام شده است؟

  پست  admin

  آيا واقعأ ماموريت امريکا در افغانستان تمام شده است؟ Ouoouo10

  باراک اوباما، رئيس جمهور ايالات متحده شام سه شنبه حين ايراد چهارمين خطابۀ سالانۀ اش در برابر اعضاي سنا و مجلس نمايندگان اين کشور گفت که با کمال اطمينان مي تواند بگويد که ايالات متحده ماموريت خود را در افغانستان تمام کرده و به هدف خود براي شکست القاعده نايل آمده است.

  او گفت که در حال حاضر، 33 هزار مرد و زني را که در نيرو هاي ايالات متحده خدمت کرده اند، به امريکا بر گشته اند.

  اوباما افزود "در بهار سال آينده، نيرو هاي ما در حالي نقش محاربوي خود را پايان خواهد داد که نيرو هاي امنيتي افغان مسئوليت هاي امنيتي کشور شان را خود به دوش خواهند گرفت."

  اوباما علاوه کرد، امشب مي توانم اعلام کنم که در جريان سال آينده، 34 هزار سرباز ديگر امريکايي به خانه هاي خويش در ايالات متحده باز خواهند گشت. خروج عساکر ما ادامه ميآبد و در ختم سال آينده جنگ ما در افغانستان نيز خاتمه خواهد يافت.

  رئيس جمهور ايالات متحده در جريان صحبتش در مورد افغانستان گفت، فراتر از سال 2014 تعهدات ايالات متحده با افغانستان، همچنان ادامه يافته، اما ماهيت اين تعهد تغيير خواهد خورد.

  رئيس جمهور امريکا گفت که مشغول صحبت با حکومت افغانستان بوده و روي دو ماموريت تمرکز خواهند کرد.

  "آن دو ماموريت شامل آموزش و تجهيز نيرو هاي افغان مي باشد تا اين کشور بار ديگر به گودال آشفتگي و آشوب سقوط نکرده و تلاش هاي ضد دهشت افگني براي ما فرصت آن را ميسر سازد تا به تعقيب بازماندگان القاعده و متحدين آن بپردازيم."

  تهديد القاعده، مبارزه با دهشت افگني

  اوباما از پديد آمدن گروه هاي مختلف مرتبط با القاعده در شبه جزيرۀ عرب و افريقا هشدار داده گفت که روز تا روز تهديد اين گروه ها در حال تکامل است اما ديگر لازم نيست فرزندان مان را براي مبارزه با آنها به خارج از امريکا فرستاده و يا کشور هاي ديگر را اشغال کنيم. در عوض نياز داريم براي کشور هاي به مانند ليبيا، سوماليا و يمن، شرايطي را مساعد سازيم تا خود امنيت شان را تامين کرده و اينچنين با شرکاي مان در مبارزه با دهشت افگني کمک کنيم. چنانيکه در مالي اين کار را انجام مي دهيم.

  او گفت در جاييکه نياز باشد، با تمام توانمندي هاي مان در برابر آنانيکه تهديد بزرگي را متوجه امريکا مي سازند به اقدامات مستقيم مبادرت ورزيم.

  رئيس جمهور امريکا مي گويد بايد ارزش هاي مان را در جنگ حفظ کنيم. به همين خاطر است که ادارۀ من به صورت خستگي ناپذير کار مي کند تا چارچوب قانوني، دوامدار و سياسي را ايجاد کند تا بتوانيم عمليات مبارزه با دهشت افگني مان را رهنمون شويم.
  او مي گويد که در اين مدت کانگرس ايالات متحده را همواره از فعاليت هاي مان آگاهي داده اند.

  در ماه هاي آينده، من تعامل خود را با کانگرس ادامه خواهم داد تا اطمينان دهم که نه تنها هدف گيري، بازداشت و محاکمۀ دهشت افگنان بر اساس قوانين و توازن سيستم ها باقي مي ماند، بلکه تلاش هاي مان براي مردم امريکا و سرتاسر جهان، شفاف تر مي باشد.

  البته که چالش هاي ما با القاعده خاتمه نيافته است. امريکا در راس تلاش هاي قرار خواهد داشت تا جلو گسترش و پخش خطرناکترين سلاح هاي جهان را بگيرد.

  اوباما کورياي شمالي را هشدار داده گفت که رژيم کورياي شمالي بايد بداند که آنان تنها با انجام وجايب و مکلفيت هاي بين المللي شان مي توانند به امنيت و رفاع دست يابند. مجموعه و انواع تحريکاتي را که شب گذشته شاهد آن بوديم، تنها آنان را منزوي تر مي سازد. از آنجاييکه ما در کنار متحدين ما ايستاده ايم، آن اعمال ما را وا مي دارد تا سيستم دفاع راکتي مان را تقويت بخشيده و جهت پاسخگويي به آن تهديدات جهان را در اتخاذ اقدامات محکم در برابر آن، رهبري کنيم.

  کسر بودجه، احياي اقتصاد

  اوباما در خطابه اش به ملت گفت که همه يي کساني که در اين جا جمع شده اند مي دانند که همۀ آن امريکايي هاي ما که زندگي شان را وقف سختکوشي کرده اند تا هنوز پاداش آن اعمال شان را به دست نياورده اند. اقتصاد ما مشاغل جديد را ايجاد مي کند – اما تعداد کثير مردم تا هنوز هم کار تمام وقت را به دست آورده نمي توانند. درآمد مالي خانواده ها از بيش از يک دهه به اينسو بيشتر نشده است.

  "وظيفۀ نسل ما است، تا جنبش واقعي رشد اقتصادي ايالات متحده که رونقي را به طبقۀ متوسط مي بخشد ، به راه بياندازيم."

  رئيس جمهور به حاضرين در تالار کانگرس ايالات متحده گفت که اين وظيفۀ تکميل ناشدۀ ما است تا معاملات اصلي که اين کشور را بنا کرده است، دوباره احيا کنيم – مفکوره و پنداري که اگر شما با مشقت تلاش و کار کنيد تا مسئوليت هاي تان را ادا سازيد، مي توانيد پيشرفت کنيد، بدون در نظر داشت اين که از کجا آمده ايد، ظاهر بيروني شما چگونه است و يا کي را دوست داريد.

  "مردم امريکا از حکومت انتظار ندارند تا هر مشکل شان را حل کند. از ما انتظار ندارند که در اين تالار روي هر موضوع به توافق برسيم. اما از ما انتظار دارند تا منافع ملت را مقدم تر از منافع احزاب مان قرار دهيم. انتظار دارند تا جاي که مي توانيم روي مسايل به صورت منطقي به توافق برسيم. و مسئوليت بهبود و انکشاف اين اتحاد بر عهدۀ ما و شما قرار مي گيرد.
  وظيفۀ ما اين است تا تصاميم اساسي را روي بودجۀ مان بگيريم. تصاميم که تاثيرات بزرگي بالاي تقويت احياي اقتصادي مان مي گزارد."

  ايران و روسيه

  رئيس جمهور اوباما به ايران هشدار داده گفت که اکنون زمان حل مسايل از راه دپلوماتيک فرا رسيده است. به خاطري که يک ائتلافي به صورت متحدانه در کنار هم قرار گرفته از آنان مي خواهد تا به وظايف و مکلفيت هاي شان رسيدگي کنند.

  اوباما گفت که هر آن کاري را که جهت جلوگيري ايران در دسترسي به سلاح اتمي نياز باشد انجام خواهد داد.

  در عين زمان روسيه را نيز در کاهش زراد خانه اتمي مان شريک مي سازيم و تلاش هاي جهاني مان را به خاطر ايجاد اين اطمينان ادامه مي دهيم تا مواد هسته يي را محفوظ گردانيم. مواد که مي تواند در دست هاي نادرست قرار گيرد. زيرا توانايي ما براي تاثير گذاشتن بر ديگران، بستگي به تمايل ما به رهبري دارد.ــ قدير مشرف - واشنگتن
  مُشاطرة هذه المقالة على: redditgoogle

  لا يوجد حالياً أي تعليق


   اكنون الأربعاء 2 ديسمبر 2020 - 11:50 ميباشد