پندار نو

هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.
پندار نو

سایت مستقل و غیر وابسته به احزاب و گروه های سیاسی

سرود باستان آهنگ شاد از زرير جان (را ووش) هنر مند خوش آوا ز

admin
    Admin

تعداد پستها : 7126
    Registration date : 2007-06-20
    20130202

سرود باستان آهنگ شاد از زرير جان (را ووش) هنر مند خوش آوا ز Empty سرود باستان آهنگ شاد از زرير جان (را ووش) هنر مند خوش آوا ز

پست  admin

سرود باستان آهنگ شاد از زرير جان (را ووش) هنر مند خوش آوا ز Udklip14
    در صفحه فيسبوک خود مصروف بودم که از طرف دوستم در فيسبوک يک آهنگي که تا به حال نشنيده بودم گذاشته بود. با شنيدن اين آهنگ نوشته ي شخصيت نامدار امير خسرو قبادياني را قابل ياد آوري ميدانم که گفته است:
    (شعر عروس است و هنر موسيقي زيور آن) اين هنرمند جوان باصدايي دلنشين همانگونه که اين شخصيت نامدار گفته است موسيقي و شعر را هنر مندانه چون عروس پيرايه ميدهد و آنرا از حالت عادي به حالت بلند و قابل شنيدن براي هر نوع ذوق آماده ساخته با صداي گيراه و ذوق آفرينش بر روانها شادي و شادماني مي بخشد.
    با موصوف گفت و شنودي داشتم و به طرح سوالاتي، معلومات در مورد بدست آورم که براي هنر موسيقي بخصوص براي جوانان مفيد باشد.
    1-آقاي زرير راووش: در مورد تحصيل و سر گذشت خويش به علاقمندان خود مي خواهيم که معلومات دقيق ارائه فرمائيد.
    جواب:درود به شما و ازطريق شما به همه خواننده گان و هموطنان عزيز. به جواب سوال شما بايد بگويم، که من صنف اول دوم را در کابل ، بعد سه و چهار را در تاجکيستان و ازآن به بعد را در آلمان تمام نموده ام بعد از ختم مکتب، در رشتۀ هوتل داري تحصيل نمودم و پس از فراغت اکنون در همان رشته کار مي نمايم.
    2- :با هنر موسيقي از کدام زماني آغاز نموده ايد؟و استاد شما در مورد کيست؟
    پاسخ:من از کودکي به شنيدن موسيقي علاقه داشتم، کمتر روزي اتفاق افتاده است که من موسيقي نشنوم. اما نزد هيچکس درعرصۀ موسيقي شاگرد نبوده ام خود آموز هستم.
    3-:به موسيقي کلاسيک علاقمند استيد و يا با آواز هاي مدرن معاصر ويا تلفيق از هر دو ، در لابلاي موسيقي به اشعار کدام شعرا علاقه و ذوق داريد و آنرا در پرده موسيقي ميکشيد و به آواز آهنگين مي خوانيد؟
    پاسخ:خوش آمدن يا علاقمند شدن به موسيقي و ساز مربوط به شخصيت ذاتي موسيقي و سليقه ي فرد تعلق دارد. بدين لحاظ هر پارچۀ از موسيقي وقتي خوب باشد و دل انگيز بي تفاوت که چه نوع است انسان به آن علاقه مي گيرد و با گوش جان مي شنود. زياد ترين شعر ها را خودم مي سرايم و پدرم اصلاح مي نمايد. اما در مورد شعرا اگر شعري احساسم را بر انگيزد حتماً آن را زمزمه مي نمايم.
    • 4-:همکاران شما در قسمت نوازندگي کدام افراداند؟وصحنه هاي که روي صفحه ي تلويزون مي آيد کدام اشکال را در نظر داريد؟
    همکار مشخص ندارم اما وقتي به محافل ميروم همکار کرايه مي کنم.
    5-:افغانستان يک کشور پر ماجراست.دشمنان ميهن از نظر شکل و صورت تغييرات منفي را در آن آورده اند شما از صحنه هاي دلخراش کشور در لابلاي اجراي موسيقي روي پرده تلويزون ميکشيد يا نه؟
    پاسخ:صحنه هاي دلخراش نه، اما غم و اندوۀ هموطنان را بيان کردن در موسيقي يک رسالت است.
    6- :از موسيقي نوازان بيشتر طرف علاقه شما با آواز و ساز سرود کدام خوانندها است؟
    از هنرمندان عرصه ي موسيقي ازهر که به دلم چنگ بزند خوشم مي آيدو شخص خاصي برايم وجود ندارد.
    7-:سي دي و ويدو کست شما بدسترس علاقمندان قرار گرفته است يانه؟
    پاسخ:من تازه دو آهنگ را ويديو ساخته ام، اميدوارم تا پايان سال چند آهنگ ديگر داشته باشم، بيشتر مي خواهم آهنگ هايم به مناسبت هاي خاص تعلق داشته باشد . چنانکه همين اکنون از دو آهنگ که براي شما فرستاده ام يکي به نوروز و تاريخ بلخ مربوط مي باشد.
    از پاسخ سوالات خويش دانستم که شاعر،نوازنده و موسيقي دان گرامي فرزند شخصيت نامدار محترم سليمان (راووش)مورخ حقيقت نگار بوده است و موسيقي را چون پدر خويش به مسايل تاريخي مي آميزد و حرف هاي هيچ و پوچ را حذف و جايش واژه هاي تاريخي و مستند را مي آورد .
    به آهنگ :(بيا که بريم به مزار ) نام پر افتخار بخدي را مي آورد و از کليمه که گنگ و آميخته با تخيلات است مي پرهيزد.
    برايش عمر دراز با سعادت آرزو مي بريم و به پدر بزرگوارش شاد باش ميگويم.

امان معاشر، خبر نگار نشريۀ زن ونکوور کانادا
    خواندگان محترم: اين هم يک آهنگ زرير جان بشنوند و لذت بريد.

مُشاطرة هذه المقالة على: redditgoogle

لا يوجد حالياً أي تعليق

اكنون الأربعاء 2 ديسمبر 2020 - 12:25 ميباشد