پندار نو

هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.
پندار نو

سایت مستقل و غیر وابسته به احزاب و گروه های سیاسی


  گروگان گيري کارمندان تاسيسات گاز طبيعي در الجزاير

  avatar
  admin
  Admin

  تعداد پستها : 7126
  Registration date : 2007-06-20
  20130118

  گروگان گيري کارمندان تاسيسات گاز طبيعي در الجزاير Empty گروگان گيري کارمندان تاسيسات گاز طبيعي در الجزاير

  پست  admin

  گروگان گيري کارمندان تاسيسات گاز طبيعي در الجزاير Udklip12
  اسلامگرايان مسلح کارمندان تاسيسات گاز طبيعي الجزاير را اختطاف کردند.

  19/01/2013
  خبرگزاري دولتي الجزاير مي‌گويد در حمله نهايي براي پايان دادن به گروگان‌گيري در تاسيسات گازي در شرق اين کشور 11 گروگان‌گير کشته و هفت نفر از گروگان‌ها نيز توسط گروگان‌گيران کشته شده‌اند.

  18/01/2013
  دولت الجزاير مي‌گويد سرنوشت 60 تن از گروگان هاي خارجي که از روز چهارشنبه در يکي از تاسيسات استخراج و تصفيه گاز اين کشور به اسارت پيکارجويان اسلام‌گرا درآمدند، همچنان نامشخص است. به گزارش خبرگزاري رسمي الجزاير 650 گروگان آزاد شده‌اند.

  16/01/2013
  گفته مي شود که اسلامگرايان جزو سازمان القاعده مي باشند. آنها با حمله بر تاسيسات گاز، دست کم چهل کارگر خارجي را اختطاف کرده اند.
  به گزارش يک خبرگزاري افريقايي، اين گروه گفته است که حکومت هاي الجزاير و فرانسه و کشورهاي متبوع گروگان ها را «به خاطر تاخير در برآورده کردن خواسته هايش، کاملا مسوول مي داند که پايان بدون درنگ حمله بر مردم مالي از آن جمله مي باشد».
  اعضاي اين گروه با نشر بيانيه اي اعلام کرده اند که مي خواهند با اين اقدام، الجزاير را مجازات کنند. زيرا اين کشور به هواپيماهاي جنگي فرانسه اجازه داده که براي بمباران مالي از خاکش بگذرند.
  دحو ولد قابليه، وزير داخله الجزاير به تلويزيون محلي گفت که مقام ها «به خواسته هاي تروريست ها واکنش نشان نخواهند داد و هرگونه مذاکره را رد مي کنند». نيروهاي امنيتي بخشي از محوطه اي را محاصره کرده اند که حدود 20 مرد مسلح الجزايري، همراه با گروگان ها در آن جا مخفي شده اند.
  روزنامه الجزايري «درنيِر نووِل د الجري» گزارش داد که مهاجمان تهديد کرده اند که اگر اردو در تلاش آزادي گروگان ها باشد، اين بخش تاسيسات گاز را منفجر مي کنند.
  ساحه گاز طبيعي "ان اميناس" که يکي از بزرگترين ساحات گاز در الجزاير مي باشد، حدود 100 کيلومتر با مرز اين کشور با ليبيا فاصله دارد. در اين ساحه شرکت بريتانيايي «بي پي» به همراه شرکت ستات اويل از ناروي و شرکت دولتي الجزايري فعاليت مي کنند.
  وزير داخله الجزاير گفت که در اين حمله بر تاسيسات گاز که روز چهارشنبه رخ داد، يک بريتانيايي و يک شهروند الجزاير کشته و شش تن ديگر زخمي شده اند.
  اين حمله پس از آن انجام شد که نيروهاي فرانسوي و مالي بر شدت عمليات نظامي عليه گروه هاي اسلامگرا افزودند. اين گروه ها شمال مالي را از يک سال بدين سو کنترول مي کنند و چندي است که پيشروي به سوي جنوب اين کشور را آغاز کرده اند.


  اين مطلب آخرين بار توسط admin در الخميس 31 يناير 2013 - 14:54 ، و در مجموع 5 بار ويرايش شده است.
  مُشاطرة هذه المقالة على: redditgoogle

  avatar

  پست في الجمعة 18 يناير 2013 - 7:26  admin

  پاسخ اين پرسش از نظر شما چه خواهد بود
  القاعده "خوب" و القاعده "خراب" کدام است؟
  "القاعده و جهادي" هاي که در وطن ما برعليه دولت جمهوري افغانستان ميجنگيدند، جهادي ها و القاعده خوب و مبارز بودند. اما همان "القاعده و جهادي" ها که امروز بر عليه دولت تحت حمايه غرب ميجنگد، تروريست خطاب ميگردد.
  القاعده که بر عليه رژيم قذافي قيام را سازماندهي کرد، قيام مردمي ناميده شد و مورد حمايه امريکا و تمام دولت هاي اروپايي قرار گرفت، اما امروز که همان القاعده بر تأسيسات نفتي الجزاير حمله مينمايد، همان دولت ها آنرا تروريست مينامد.
  القاعده که در کشور مالي نصف کشور را تصرف نموده است، اسلاميست هاي تروريست خطاب ميگردد و قواي نظامي فرانسه با متحدين آن در حالت آمادگي براي عمليات نظامي برعليه آن است، اما شاخه ديگر همان القاعده و اسلاميست ها که برعليه دموکراتيک ترين کشور خاورميانه (سوريه) ميجنگند و ميکشند و ويران ميکنند، به حيث نيروي آزاديبخش مورد حمايه امريکا و دولت هاي اروپايي قرار دارد.
  خواننده گرامي جواب شما چه خواهد بود؟

  الف. اکبر

   اكنون الأربعاء 2 ديسمبر 2020 - 11:35 ميباشد