پندار نو

هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.
پندار نو

سایت مستقل و غیر وابسته به احزاب و گروه های سیاسی

صحبت آقاي بشير بغلاني با تلويزيون امريکايي بنام آريانا

admin
    Admin

تعداد پستها : 7126
    Registration date : 2007-06-20
    20071228

صحبت  آقاي بشير  بغلاني با تلويزيون امريکايي  بنام آريانا Empty صحبت آقاي بشير بغلاني با تلويزيون امريکايي بنام آريانا

پست  admin

درمورد صحبت آقای بشير بغلانی با تلويزيونی بنام آريانا در امريكا
    نوشتهً : آهنگر

صحبت  آقاي بشير  بغلاني با تلويزيون امريکايي  بنام آريانا Baghlani3

صحبت  آقاي بشير  بغلاني با تلويزيون امريکايي  بنام آريانا Aatv3a_07

درپای تلويزيون نشسته بودم وخواستم تاپروگرام تلويزيونی آريانارا كه از امريكاپخش ميگردد،تماشا كنم. همينكه كانال مذكور برروی پردهً تلويزيون ظاهر شد؛ آقای شكيب علومی ،گويندهً بيسواد ، پروگرام ( دنيای زندانی ) كه كمتر اشخاصی آواهای خارج شده ازدهن اورا بنا برمغشوشيت، بی ربطی وعدم تلفظ سالم كلمات ، وارخطايی ودست وپاچه گی درهنگام دروغ پراگنی واتهام زدن ها به هر گروه وانسان مخالف عقيدهً مستور وخالی از ارزش خودش ، ميفهمد ودرك ميكند ؛ اعلاميه ويا ليستی را به نماينده گی از محكمهً بين المللی جنايات جنگی تلويزيون آقايون مسكنيارمسكين كش ( كسيكه دررويای رهبر شدن افغانستان) لحظه شماری ميكندواميری فردی كه درهنگام فحش ونا سزاگويی ، ازاستعمال هيچ كلمه ًناروا وضد فرهنگ وطنی م درحق مخالفين افكار مائوئيستی واقدامات تروريستی شخصی اش ، دريغ نميكند؛ گويا بخواش گرفته بود وبالرزه وارتعاش غير طبيعی لبها وابرو وچشمان خجالت زده وشرمسارش كه خصوصيت همه دروغ گويان وكم سوادان است ، درعقب ميزها وستيژ های خطابه ميباشد، دُر(!) فشانی ميكرد.

صحبت  آقاي بشير  بغلاني با تلويزيون امريکايي  بنام آريانا Aatv3a_10
    بعد، بخوانش گرفتن ليست مجرمين جنگی ( تلويزيون اميری ، غمين وشكيب علومی) ، صدای اعتراضی بلند شد وگفت: من بشير بغلانی هستم وباشما حرف ميزنم. من به عدم دقيق بودن ادعای شما، مبني بر فرار وتحت تعقيب بودن خودم از آنچه شما محكمه ً جنايات جنگی ميخوانيد،اذعان نموده علاوه ميكنم كه تبليغات منفی ودروغين شايستهً يك وسيلهً تبليغاتی همه گانی نيست وشما به كدام حق وداشتن كدام سند ودليلی ، اين نوع تبليغات ميكنيد؟. آقای بغلانی ، اضافه كرد كه من صرف ازطرف خود صحبت ميكنم وميگويم كه دارای اين سابقهً سياسی وحزبی هستم. ( او از عضويتش در سازمان انقلابی زحمت كشان افغانستان،ازروابط نزديكش با شهيد محمد طاهر بدخشی ، از توافق با حاكميت مرحلهً دوم حاكميت حزب دموكراتيك خلق افغانستان واز مدت درحدود 8 سال تصدی اش درپست وزارت عدليهً جمهوری دموكراتيك دوران زنده ياد ببرك كارمل وجمهوری افغانستان دردوران شهيد داكتر نجيب الله) به وضاحت ياد آوری كرد وگفت كه : « من كاری نكرده ام كه از آن خجالت بكشم ويا از بازخواست نمودن آن به وسيلهً هر مرجعی كه باشد، ترس وبيم ندارم وحاضرم حساب بدهم.
    بغلانی ، باكلمات سنجيده وفرهنگ خوب گوينده گی ، به شكيب علومی ، اين نطاق بی زبان ووارخطای تلويزيون مسكينيارغمين(!) گفت كه اشتباه ميكنيد وخبر تان دقيق نيست ومن از طرف كدام مرجع ويا محكمه طرف تعقيب نيستم ومخفی نيز زنده گی نميكنم. من دراروپا هستم وآدرسم را همه به شمول آنانيكه شما بناحق از طرف آنها خودرا موظف به اجرای وظايفی ساخته ايد، ميدانند.لطفاً مسوولانه ترصحبت كنيد وتبليغات بيجا نكنيد.
    شكيب علومی، كه بايد اساسا ًصبور وآرام بوده وبيانگر دست رسی به علوم ودانستنی های متعدد باشد ، باشنيدن سخنان آقای بغلانی وافشای دروغهای شاخدار خودش وهمدستان دروغ گويش ،عاجل به سراغ گيلاس چای وآب شد تا مجرای گردن بسته اش رابرای گرفتن هوا بازنگهدارد. او به آقای بغلانی گفت كه : شو.......ما..... د....ر.... خ....ط.... با....ش...ي...د و... درخط باشيدو هرگاه سوالی به شما راجع شد ، خودتان جواب بدهيد. اما، نه سوالی راجع شد ونه او خود جرا ًت كرد كه آقای بغلانی را دوباره فراخواند.
    سرمشق شدن:
    آقای بغلانی درطی تماس تيلفونی مستقيم با محكمهً تلويزيونی ايكه وابسته گان چپ ترين افكار مائوئيستی وشريك در اقدامات غير قانونی دهه ًهشتاد ميلادی ضدحاكميت دموكراتيك خلق افغانستان، نه تنها دروغ گويی وتبليغات غرض آلود آن مجموعهً معلوم الحال راافشاكرد، بلكه انگيزه دهنده وسرمشق برای آنانی شد كه تلويزيون { آريانا – امريكا }عليه ايشان تبليغات منفی ميكند وخبر از فرار ومخفی شدن آنها ميدهد.آقای بغلانی ،كه بناحق طرف تهمت قرار گرفته است،با كل شهامت ومردانه گی ازخود ، ديروز خود وخدمت گذاری 8 ساله ً شان به حيث وزير در حاكميت دموكراتيك خلق افغانستان ،دفاع نموده وپرده ازاقدامات نابكار وغير قانونی مخالفين حاكميتی برداشت كه خود در آن وزير بود. لذا، بايد ازبغلانی سرمشق گرفت.
    چرا، نبايد سايرين وارد صحنه شوند واز عزت ، وقار وحقوق مسلم شخصی شان واز حاكميتی كه برای آنها مصدرخدمت شده ، آنها را درجامعه مطرح وبه شخصيت های وطنی مبدل ساخته بود، با شهامت دفاع نمايند. چرا بايد سكوت اختيار شود واجازه داده شود كه مشتی از افراد بد نام ، با استفاده از منبرهای تلويزيونی ، راديويی وصفحات اخبار وسايتها، عليه رفقا ، بزرگان ، حزب و حاكميت خدمت گذاروعدالتخواه ما ، كه درپهلوی اشتباهاتی چند ،خدمات عظيم وفراموش نشدنی را به مردم زحمتكش وطن انجام داده اند،دروغ پراگنی نمايند وهرروزباتكرارونشخوارنمودن جعليات وافتراآت متعفن ومستهجن شان ،درمحيط ده هاخانواده به صورت عمدی و آگاهانه ، ترس ودلهره را هم درمحيط مهاجرت وهم در داخل وطن ، بوجود آورند.
    متا ًسفانه ، معلوم ميشود كه تبليغات عليه شخصيت ها وچهره های ديروز به قول گرداننده گان (مجرمين جنگی !) نيز رنگ وبوی قومی پيدا كرده است. زيرا نه تنها%99شخصيتهای شامل ليست تلويزيون محكمهً مخالفين حاكميت دموكراتيك خلق افغانستان، به زبان وقوم واحد تعلق داشته وهمين فيصدی با اندكی تفاوت درمورد قوماندان سالاران ومافيای قدرت وثروت ومواد مخدر نيز ،شامل آنهاييست كه طرف خشم طالبان ، حزب اسلامی ، سياف وطالبان آن طرف خط ديورند تحميلی انگليسی ، قراردارند. بااينكه ، نبايد مجرم وغارت گر را بهر قوم وزبانی كه تعلق دارد،حمايت كرد . اما، تا ًسف بار اين است كه :چطورتحت عنوان های فريبنده ً ملی ، دينی وسياسی ،باكل بی عدالتی وشرمساری ، حلقات خون ريزوآتش افروز وابسته به پاكستان را كه درمناطق همسرحد با همسايهً غيرطبيعی شرقی وطن ما ، فاجعه می آفرينند ، ميكشند وميسوزانند، فراموش ميكنند ومتوجه بخش ديگری ، قوم ديگری وافراد ديگری ميگردند كه با وجود غرق بودن شان درگناه وجرم های ديروز وحتا امروز، بايد بعد تخريب ومحكوم كردن انتحاريون آدم كش ونوكر پاكستان ، از آنها نام برده شود.
    حال كه تلويزيون آريانا- مسكينيار – اميری ، به حزب ( حركت ملی اصلاح )(!!؟؟) مبدل گرديده وارتقا يافته است وآنهادرفكر تصاحب قدرت سياسی گرديده وعليه آقای كرزی نيز بخاطر رسيدن به مقام او تخريبات ميكنند؛ اين سوال مطرح ميگردد كه اين گروه معلوم الحال چه ميخواهد كه بسان (خواهران شير بروت راوايی )شان ،درافغانستان جز ظاهر شاه ، شاه مخلوع ومتوفا، ساير احزاب ، گروه ها ، شخصيت هاواكثر اقوام ومليتهای وطن ، ودربين كشورهای جهان ، جز كشور قبلاً توده يی وفعلا ً توته يی وسوسيال بورژوازی دارای حركت سريع بسوی سرمايه داری را بخاطر تعلقات عقيدتی ديروز خودشان ويا شايد بخاطر انتظارات بعدی،سايرين را با درجات مختلف ،تخريب وبدنام ميسازند. اينها ، قصد دارند كه هيچ شخصيت نيك نام دروطن ما باقی نماند تا زمينه برای انقلاب فرهنگی ، فرهنگ ستيز خودشان فراهم شود.بايد درزمينه توجه جدی مبذول گردد.
    ببينيد، اگر هدف اينها مبارزه با كفراست ، چرا دربين كشورهای نامسلمان فرق ميگذارند؟ اگر هدف شان افشای كفر وكمونيزم است(!) چرا تنها شوروی راتخريب واز چين حداقل نام نمی برند.؟ واگر سازمانهای بزعم خودشان كمونيستی وچپی افغانستان است، چرا تنها ازخلقی ها وپرچميها نام ميگييرند ويكبار نام شعلهً جاويديها وشاخه های مختلف آن را بزبان نميرانند؟ وسرانجام اگر ملی گرايندووطن پرست(!) ومخالف مداخلهً خارجی ، چرا هميشه ازمداخلهً شورويها كه نبايد از آن حمايت كرد ، ياد آوری ميكنند و20000 قريهً خراب شده را ليست ميدهند ولی ازمداخلهً امريكا ، موجوديت اردوِ 36 كشور عضو ناتو ويا متحد امريكا وانواع خرابيها وبرباديهای ناشی از جنگ فعلی ، ياد نميكنند.؟ مثليكه چشمان آقايون مسكينيار وچشمان تابدار اميری ، بسا زبان شكيب خان دچار مشكل است كه حقيقت را نمی بينند ويا كار كبك را دربرف، بخاطر فريب دادن شكارچی ، انجام ميدهند .!
    وقتی درمورد مقابله با تبليغات دشمنانهً ايادی مختلف الالوان ستم گران جهان صحبت ميشود؛ نميتوان دربرابر فعاليت ها وتحركات اين قافله ً فعال شده كه اكثرا ًدرپيری ، خوابهای گرم زمستانی وتنعم وقدرت را هر شب از مقابل چشمان شان عبور ميدهند ،ساكت نشست وبی تفاوت باقی ماند. جلسهً اخير هيًت سياسی – مرشدی تلويزيون آريانا- امريكادرشهر فرانكفورت آلمان، گواه جدی اين امر است كه لابراتوار جهانی حكومت سازی وتغييرقدرت، شايد درفكر تغييرات وتعويضات قدرت سياسی كشورما شده اند كه برای چند فردعادی وگنهگار، اجازه ميدهند كه هرچه را ازدهن شان سر داده ميتوانند ، با كل تعفن بار بودنش از طريق امكانات تلويزيونی دراختيار قرار داده برای شان، بيرون بكشند .دراين مورد ميخواهم به حيث شاهد زنده از جراًت وشهامت رفيق عبد الرحمان سروری ، برای افشای چهرهً واقعی گرداننده گان تلويزيون مسكينيار- اميری ( اين شاه پرستان كهنه كار ) يادآوری كنم. رفيق سروری دربخشی از صحبت خود گفت: « من با سخنان نيك ودلسوزانهً شما مخالفت ندارم ولی نميدانم كه شما چطور آرم تلويزيون آريانا را كه سمبول تفرقه افگنی وتبليغات ضد ملی است ، درپشت سرتان گذاشته ايد. آرم تلويزيونی را كه با اهداف بيان شدهً شما دراين محفل منافات دارد.شما يكبار به سخنان آقای مسكين يار متوجه شويد كه چه ميگويد» .
    اگرچه ، اورا نگذاشتند كه به سخنان منطقی و افشاگرانه ً خود ادامه دهد ولی بپا خاستن وابراز نظر كردن او دربرابر نماينده گان حركت ملی اصلاح(!) از آن اهميتی برخورداراست كه ميتوان بعد صحبت آقای بغلانی ومشاجره های تيلفونی همه وطن پرستان عليه گرداننده گان منفی باف تلويزيون آريانا- امريكا ، به آن اهميت جدی قايل شد. اين نوع ابتكارات ومقابله های مشروع را بايد ادامه داد وبيشتر بزرگان وشخصيت های كليدی ديروز وطرف اتهام قرار گرفته را بايد دراين راه تشويق كرد وفراخواند.
    من ، اعتقاد جدی دارم كه غارتگران ، دزدان، بنيادگرايان ، ظالمان ، ستمگران ، جنايت كاران ،وطن فروشان و تجاوزگران خارجی ومنطقوی را نبايد هرگز به اقوام ، مذاهب ،اديان واحزاب تقسيم بندی كرد ودربين شان فرق قايل شد. آنها ، همه ازيك قماشند ، سرشت واحد ، اهداف يكسان وعمل كرد تقريبا ً مشابه دارندوهمهً شان دشمنان مردمان زحمت كش جهان وكشورهای خودشان اند.طوريكه وطن پرستان ، ترقيخواهان ، زحمت كشان ومردمان شريف وعدالت پسندان يك كشور باهم يكی بوده وبا پروسهً مبارزات جهانی دراين راستا، همصدا وهمنوا هستند.
    شرم وننگ بر دروغ گويان ومتعصبين سياه دل وستم پرور !
    سربلند ،سعادت مند، برابرومتحد باد مردمان شريف وطن ما !
    آزادی ، دموكراسی ، ترقی ، صلح ، عدالت وشگوفايی بوطن مشترك ما!

------

چون سر این تلویزيون در امریکا و پا هایش در اسراییل ، آلمان ، امارات و پاکستان ( نزد موساد، طالبان و القاعده) است، تصویر آنها در دو بخش نشر گردید.

صحبت  آقاي بشير  بغلاني با تلويزيون امريکايي  بنام آريانا Pendar_home2

صحبت  آقاي بشير  بغلاني با تلويزيون امريکايي  بنام آريانا Bazgas10

مُشاطرة هذه المقالة على: reddit

لا يوجد حالياً أي تعليق

مواضيع مماثلة

-

اكنون الجمعة 29 مارس 2024 - 2:04 ميباشد