پندار نو

هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.
پندار نو

سایت مستقل و غیر وابسته به احزاب و گروه های سیاسی

افشای حاشیه‌های جالب اعدام سید الشهدا صدام حسین

admin
    Admin

تعداد پستها : 7126
    Registration date : 2007-06-20

افشای حاشیه‌های جالب اعدام سید الشهدا صدام حسین Empty افشای حاشیه‌های جالب اعدام سید الشهدا صدام حسین

پست  admin الثلاثاء 7 ديسمبر 2010 - 22:34

دادستان دادگاه عالی جنایی عراق، حاشیه‌هایی اعلام نشده درباره اعدام سید الشهدا صدام حسین را فاش کرد
    شبکه سی‌ان ان به نقل از یکی از اسناد منتشر شده از سوی ویکی‌لیکس، به تشریح جزئیات دیدار "زلمی خلیل‌زاد" سفیر سابق آمریکا در عراق و "منقذ آل فرعون" دادستان دادگاه عالی جنایی این کشور پرداخته و در این راستا جزئیاتی اعلام نشده از اعدام سید الشهدا صدام حسین را منتشر کرده است.
    خلیل‌زاد در این دیدار جزئیات اعدام صدام را جویا می شود و آل فرعون نیز حاشیه‌های این اعدام را که در سحرگاه روز عید قربان (روز عرفه ) انجام شد، تشریح می‌کند.
    هامون نیوز به نقل از مشرق، این سند که به سال 2007 باز می گردد، به نقل از آل فرعون می‌نویسد که صدام را در حالی که سرش پوشیده و دست‌هایش بسته بود به محل اعدام آوردند؛ بدن او بطور غیرارادی می لرزید اما در زمان صحبت کردن بگونه‌ای حرف می‌زد که گویی هنوز رئیس‌جمهور است.
    آل فرعون ‌می‌افزاید که به رغم ممنوعیت تصویربرداری، دیده که دو تن از مقامات عراقی حاضر در مراسم، با موبایل‌های خود از این اعدام عکس می‌گرفتند. وی همچنین از حاضران خواسته بود که سکوت را کاملاً رعایت کنند.
    این قاضی عراقی همچنین تأکید کرد که فقها فتوای جواز اعدام در عید قربان تا پیش از طلوع آفتاب را صادر کرده بودند.
    آل فرعون از انتقال خود به همراه 14 تن از مسؤولان عراقی به محل اعدام سخن گفته و افزوده است که در زمان ورود به این محل، مسؤولان عراقی از سوی نظامیان آمریکایی مورد تفتیش بدنی دقیق قرار گرفته‌اند و موبایل‌های آنها مصادره شده اما هیچ مسؤول آمریکایی در اتاق محل اعدام صدام حضور نداشته است.
    بر اساس اظهارات آل فرعون، پس از ورود صدام به اتاق، حکم اعدام وی قرائت شد؛ سپس "موفق الربیعی" به صدام نزدیک شد و از او پرسید که "آیا می‌ترسد؟" و صدام -در حالی که بدنش می‌لرزید! - پاسخ منفی داد.
    به گفته وی، صدام در همان مکان اعدام شد که رژیم سابق عراق از آن برای اعدام عناصر حزب شیعی "حزب الدعوة" عراق استفاده می‌کرد.
    پس از قرائت حکم، نگهبانان پاهای صدام را بستند که صدام به این اقدام آنان اعتراض کرد و گفت که این طور نمی‌تواند از پله‌های سکوی دار بالا برود اما یکی از نگهبانان به او گفت: «به جهنم!»
    آل فرعون افزود: در این لحظه من وارد عمل شدم و نگهبان را ساکت کردم زیرا مسؤول مراعات کامل سکوت در مراسم اعدام بودم اما جز یک مورد که یکی از حاضران فریاد زده بود، سکوت در مراسم حکم‌فرما بود و حکم اعدام به اجرا درآمد.
    به گفته آل فرعون، پس از اعدام، لاشه صدام پایین کشیده شد و در کیسه‌ای قرار گرفت تا برای غسل و کفن و دفن، انتقال داده شود
    افشای حاشیه‌های جالب اعدام سید الشهدا صدام حسین 553ebb6ae7
    .[/

مواضيع مماثلة

-

اكنون الجمعة 19 أبريل 2024 - 21:02 ميباشد